YouTube Videolarını Bilgisayarınıza İndirin

YouTube LogoSevdiğiniz YouTube videolarını tekrar izlemek istediğinizde, ille de YouTube sitesine bağlanıp aynı filmin tekrar Interent tarayıcınızda yüklenmesini beklemekten, ya da daha önce izlediğiniz bir YouTube videosunu artık bulamamaktan usandıysanız, işte size iyi bir haber:

GO-Blog’un ana menüsündeki “YouTube Video indir” adlı sayfadaki küçük bir uygulama, YouTube gibi sitelerdeki filmleri bilgisayarınıza indirmenize olanak tanıyor. Dikkat etmeniz gereken tek şey “Download” düğmesine bastıktan sonra dosyayı kaydederken vereceğiniz ismin (varsayılan olarak “getvideo” ismi veriliyor) sonuna ‘.flv’ (tırnak işaretleri olmadan) uzantısını eklemek.

İndirdiğiniz video dosyasını daha sonra VLC Player gibi bir programla açabilirsiniz. Bu program aynı zamanda, bir çok durumda “codec” yüklemenize gerek bırakmadan DivX ve XviD gibi birçok formattaki video dosyasını oynatmanıza olanak tanıyor.

Bunun haricinde başka bir FBS sürprizi de indirilebilir programlar arasında hem .flv formatındaki YouTube videolarını indirmenize yarayan, hem de onları oynatmanıza yarayan (VLC Player haricinde) Windows için iki ayrı programın bulunduğu .rar arşivi YouTubeDownloader & FLVPlayer dosyalarını indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Önemli Güncelleme: YouTube Downloader her endense artık çalışmıyor. Bir alternatif olarak işe yarayan YouTube Grabber‘ı öneriyorum. İsmine tıklayarak indirebilirsiniz. Herhangi bir kurulum gerektirmiyor – zip dosyasının içeriğini istediğiniz bir dizine ya da masaüstüne kaydedip kullanabilirsiniz.

Mac OS X 10.4 (universal) için de GetTube adında bir uygulama var.

Mac için GetTube 1.1’i buradan indirebilirsiniz.

“YouTube Videolarını Bilgisayarınıza İndirin” üzerine 2 yorum