V (2009) – Ziyaretçiler geri döndü

V - Ziyaretçiler
1980'lerdeki V dizisi oyuncuları

1983-1985 yıllarında ABD’nin NBC kanalında başlayıp, adeta bir furyaya döndükten sonra 80’lere kültürünü kazıyan Ziyaretçiler (V) adlı bilim-kurgu dizisi, şimdi de ABC kanalı tarafından yeniden çekildi ve geçen Salı gösterime girdi.

Konu yine aynı, hikaye 2009 tadında: Ürpertici teknolojik seviyeleri ve inanılmaz medeni ve güzel görünümleriyle uzaylılar dev ana gemileriyle Dünya’ya gelir ve kendi gezegenlerindeki çevre sorunları nedeniyle bizden yardım isterler – barış içinde! Karşılığında felç ve kanserin kesin tedavisi gibi tıp ve teknolojik alandaki bilgilerinin bir kısmını insanlarla paylaşmayı vaad ederek…

V 2009
V (Ziyaretçiler) 2009
V (Ziyaretçiler) 2009 dizisi oyuncuları
V (Ziyaretçiler) 2009 dizisi oyuncuları

İnsanlık, uzaydan gelen bu esrarengiz, çekici ve medeni ziyaretçilere giderek ısınır ve onlara güven ve sevgisini verirken, küçük bir azınlık onların samimiyetinden şüphe etmeye başlar ve şok edici bazı gerçekleri keşfederler.


V’nin 2009 versiyonunda Lost dizisinden Juliet olarak tanıdığımız Elizabeth Mitchell bir FBI ajanı olan Erica olarak başrolü ziyaretçilerin lideri Anna’yı oynayan Morena Baccarin, Peder Jack’i oynayan 4400 dizisinden tanıdığımız Joel Gretsch ve hem uzaylı hem dünyalı yanlısı Ryan Nichols’ü oynayan Morris Chestnut ve gazeteci Chad Decker’ı oynayan Scott Wolf ile paylaşıyor.

FBSV / Ziyaretçiler özel bölümü şeklinde diziye adanmış bir web sitesi ve blog yayımladı. Sitede dizi ve oyuncular hakkında son haberler, fotoğraf galerisi, fragmanlar, video klipleri ve masasüstü resimleri / duvar kağıtları (wallpaper) bulabilirsiniz.

Dizinin ilk sezon ve ilk (pilot) bölümünün (V 2009 S01E01) fragmanını şu sayfada, fragmanın daha uzun ve detaylı bir versiyonunu aşağıda, dizinin ilk pilot bölümünün dokuz buçuk dakikalık önizlemesini de bu yazının sonraki sayfasında izleyebilirsiniz.

[flashvideo filename=”/wp-content/flvids/V-Episode-1-Recap.flv” /]

“V (2009) – Ziyaretçiler geri döndü” üzerine 3 yorum