Rhonda Byrne’dan Başarının Sırrı: The Secret

[flashvideo filename=”/wp-content/flvids/secret-fragman.flv” autostart=”false” /]

‘Çağlar boyu dilden dile dolaşan ve efsanelerde, edebiyatta, dinlerde ve felsefelerde, şimdiye kadar, Büyük “Sır”rın bazı parçalarına rastlanmıştı. Şimdi ise, ilk kez tüm parçalar onu deneyen herkesin yaşamını dönüştürebilecek bir esin kaynağı olmak üzere bir araya geliyor.

Bu kitapta (veya aynı isimle çıkan filmde), para, sağlık, insan ilişkileri, mutluluk gibi konular dahil olmak üzere dünyadaki her etkileşiminizde, yaşamınızın her alanında “Sır”rı nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Siz, içinizdeki gizli, henüz kullanamadığınız gücü fark etmeye başlarken, bu uyanış size, yaşamınızın her alanında mutluluk getirebilecek.’

Kitap: Secret Rhonda Byrne - Sır Kitabı


The Secret
Rhonda Byrne
Fiyatı: 10,75 YTL

“Bu sırrın ne olduğunu söyleyemem. Tek söyleyebildiğim varolduğu.”

-Alexander Graham Bell

(Telefonun Mucidi)

Çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. Tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan “Sır”ra vakıf olmuşlardı. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler “Sır”rı biliyorlardı; ve şimdi “Sır” dünyaya açıklanıyor.

The Secret (Extended Edition)
“The Secret” adlı kitabın, aynı isimle DVD versiyonu da mevcut ve Amazon’dan sipariş edebilirsiniz…

“Sır”rı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz.

Sizce dünya nüfusunun sadece %1’lik bir kısmını oluşturan bir kesimin tüm maddi gelirin %96’sına sahip olması bir tesadüf mü?

Olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz?

Muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz?

Ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz?

Ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz?

Peki kendinize sorun. Gerçekten ne, ama ne istersiniz?

Amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. Açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız.

“Sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır.”

-Ralph Waldo Emerson

(Filozof)

Yaklaşık iki saatten fazla süren bu filmi izledikten sonra çekim kanunu (the law of attraction) ve pozitif düşünce gücüyle her şeyin üstesinden gelebileceğinize dair hiçbir kuşkunuz kalmayacak.

Filmin ilk 20 dakikası (YouTube)

Filmin ilk yirmi dakikası Rhond Byrne’ın şirketinin yasal onayı ile YouTube’da yayınlandı:

[flashvideo filename=/wp-content/flvids/secret-ilk20dk.flv /]

“Rhonda Byrne’dan Başarının Sırrı: The Secret” üzerine 83 yorum

 1. Film ile ilgili bir gazete yazarının görüşleri
  Sır’özünde, hayattan ne istiyorsak onu beklememiz gerektiğini, istemediğimiz şeyleri de beklememiz gerektiğini anlatan bir film

  Bir film izledim ve hayatım değişti. Tam olarak değil belki ama değişmesini umuyorum, ummakla da kalmıyor, sonucu düşünüyorum,… Hayatımın iyi yönde değiştiği o anın hayalini gözümde canlandırıyor, o mutlu ben’e odaklanıyor ve bundan keyif alıyorum. Filimin bana öğrettiği bu işte.

  Herkese öğretmeyi amaçladığı şey de bu. Adı The Secret, yani Sır. İsminin çağrıştırdığı gibi öyle alenen izlemek, sinemada vizyona girmesini beklemek, mısırları hattırı hutturu yerken doksan dakika harcamak üzere tasarlanmış bir şey değil. Efendim, bu film vizyonlara asla uğramayacak, Veyahut benim gibi şanslı olacak, filmi izleyen bir yakınınızın size hediye etmesi sayesinde hayatınıza yeni bir pencere açacaksınız.

  The Secret ilk olarak geçen sene nisan ayında Avustralya’da duyuldu. Filmin sitesine girenler kısa tanıtımdan öyle etkilendiler ki, bir e-mail vasıtasıyla bilen bilmeyeni haberdar ederek, kısa sürede sadece tanıtım filiminin yüz binlerce kez izlenmesine yol açtılar. E, efendim sıra bize yeni geldi, dokuz ay sonra. Şimdi Türkiye’de de eminim birileri kulaktan kulağa konuşuyor artık: “The Secret’ı izledin mi? Hayır mı? Dur sana bir sır vereyim…”.

  Ben de filmi izleyen ve olumlu etkilenenlerden biriyim, bunu açık açık söylüyorum. Film, Rhonda Byrne isimli yazarın “The Science of Getting Rich” isimli yüzyıllık bir kitabı okuyarak birçok değerli düşünür, bilim adamının bilip uyguladığı ama asla kitlelere mal olmamış giz’in detaylarını bir araya getirerek film yapımcılarıyla irtibata geçmesiyle hayat buluyor. Edison, Eflatun, Galileo, Einstein gibi önemli isimlerin hayatlarında kullandıkları “çekim yasası”nın ne olduğunu anlatıyor 25 öğretmen…

  Sakın sıkıcı bir belgeselden bahsettiğimi sanmayın, gözünüzü ekrandan alamayacağınız bir doğallık, hız ve cidden ruha dokunan hitap biçimleriyle yapıyorlar bunu. Çekim Yasası hepimizin aslında birer mıknatıs gibi olduğumuzu ve iyiyi, kötüyü kendimize çektiğimizi söylüyor. Dolayısıyla hayattan ne istiyorsak onu beklememiz gerektiğini, istemediğimiz şeyleri de beklememiz gerektiğini anlatıyor. Sürekli hastalığınızdan arkadaşlarınıza bahsederseniz hep hasta kalacaksınız, bunun gibi…

  Öğretmenlerden biri olan Joe Vitale film boyu bize evreni bir katalog olarak görmemizi söylüyor. Bir mağazanın katalogunu düşünün ama içinde dilediğiniz her şey var. Dolayısıyla bu katalogdan kendiniz için ne seçerseniz seçin, sizin olması mümkün. Hepimiz hayatta bir şeyler istiyoruz evet, daha çok para, sağlık falan filan…. Ama çekim yasası sadece istemekle kaldığımız için başarısız olduğumuzu söylüyor ve film istediğimiz şeyleri kendimize çekmenin metodunu öğretiyor. Ve inanın, ben bu metodu sevdim, inanıyor ve uyguluyorum. ..

 2. Yazar RHONDA BYRNE’da, hepimiz gibi, kendi keşif yolculuğunu yapıyordu. Yolculuğu sırasında, ‘Sır’rı dünyaya kazandırmak, ve bu vizyon sayesinde milyonlarca insana mutluluk getirmek için, yazarlar, öğretmenler, film yapımcıları, tasarımcılar ve yayıncılardan oluşan muhteşem bir ekibi bir araya getirdi.

  Kitaba katkıda bulunanlar da şöyle: John Assaraf, Michael Bernard Beckwith, Lee Brower, Jack Canfield, Dr.John F. Demartini, Marie Diamond, Mike Dooley, Bob Doyle, Hale Dwoskin, Morris Goodman, Dr.John Gray, Dr.John Hagelin, Bill Harris, Dr. Ben Johnson, Loral Langemeier, Lisa Nichols, Bob Proctor, James Arthur Ray, David Shirmer, Marci Shimof, Dr.Joe Vitale, Dr. Denis Waitley, Neale Donald Walsch ve Dr. Fred Alan Wolf.

 3. dün secret tanıtım filmini izledim, mucize gibiydi sanki daha önceden inandığım şeyler karşımdaydı ve dayanamayıp sır kitabını sipariş ettim. şimdi de okumaya başladım… rhonda gerçekten muhteşem

  1. sebebi görüp sebebleri yaradanı görmemek hatadır. size bir kitap tavsiye edeyim onu okuyun.daha da çok etkileneceğinize eminim.. risale-i nur külliyatı… korkmayın,kaçmayın okuyun.. inanın ben ‘the secret”i okudum.. siz de risale-i nur’u okuyun… en azından okuyun..

 4. The secret mükemmel bir belgesel… Onu izlerken kendime gercekten cok kızdım. Meger yapabilecegimiz en küçük şey hayatımızı belki de sonsuza dek değiştirecek.. Bu belgesel gercekten herseyi cok güzel bir şekilde ortaya koymuş kesinlikle herkes izlesin ve okusun.

 5. NLP eğitiminin sonrasında, özellikle de ‘The Secret’ı izledikten sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olamayacak…

  Lamba cinine verdiğim 5 emirden 3ünü anında, 2sini de hazırlıksız olduğum zamanlarda yerine getirdi. Bunlardan ilk ikisi filmi izledikten sonraki birkaç saat içinde oldu… Örnek veremeyeceğim kadar özel konular – henüz iş yaşantımla ilgili bir uygulama yapmadım 🙂

  The Secret’ın web sitesinde ilginç şeylere rastladım. DVD’nin 30 dolar kadar komik bir rakam olduğunu öğrenmek de ayrı bir şükran duygusunu beraberinde getirdi. Bununla beraber annem ve babama bu filmi izletmek istiyorum

 6. Bilgi: Aşağıdaki yazılar bir filmin İnternet’ten ulaşan alt yazılarının derlenmiş halidir:

  “ Sırrın anlamı, yaşamınızda varolan her şeyin sorumluluğu yüzde yüzüyle size aittir. Aklınız bunu kabul etmekte zorlansa dahi…
  “Yaşamınızdakileri var eden güç sizin kendi özünüzde mevcut. Yaşadıklarınızı ve dünyanızı olduğu şekliyle var eden sizsiniz ve bunu düşüncelerinizle, duygularınızla, inançlarınızla, niyetlerinizle gerçekleştirmektesiniz. Bunlar sizin titreşimlerinizi belirliyor ve evrene salınan bu titreşimleriniz de aynı frekanstaki insanları, objeleri, olayları, şartları yaşamınıza çekiyor. İç dünyanızdaki düşünceleriniz, dış dünyanızı şekillendiriyor. Bunu bilerek, dilediğinizi seçin, sonuçlarını yaşayın!”

  Sırra haset edildi.
  Sır gizlendi.
  Bütün o insanların bunu bildiğine inanamadım.
  Tarihteki en büyük insanlar..
  Tek istediğim bu sırrı dünyayla paylaşmak.
  Bu sırrı bilen yaşayan insanları araştırmaya başladım.
  Birer birer ortaya çıktılar.
  Sır size her istediğinizi verir;
  Mutluluk, sağlık, servet
  ne isterseniz yapabilir ya da sahip olabilirsiniz.
  Neyi seçersek ona sahip olabiliriz.
  Nasıl bir evde yasamak istersiniz?
  Milyoner olmak ister misiniz?
  Nasıl bir iş sahibi olmak istersiniz?
  Daha başarılı olmak ister misiniz?
  Gerçekten ne istiyorsunuz?
  İnsanların hayatında gerçekleşen birçok mucize gördüm.
  Finansal mucizeler, ruh ve beden sağlığı
  ya da insan ilişkileri ile ilgili mucizeler.
  Bütün bunlar sırrın nasıl uygulanacağını bilmekle ilgili..
  Olmuşların, olanların ve tüm olacakların cevabi sırdır.
  Muhtemelen sırrın ne olduğunu merak ediyorsunuz..
  Size nasıl anladığımı söyleyeceğim..
  Başınıza gelen her şeyi, siz hayatınıza çekiyorsunuz
  ve hepsi zihninizde tuttuğunuz suretlerden dolayı size geliyor
  ve bu düşüncelerinizdir.
  Sorun şu ki
  Çoğu insan istemedikleri şeyi düşünür
  Ve başlarına niye tekrar tekrar geldiğini merak eder.
  Çekim yasası sizin bir şeyi iyi ya da kötü algılamanızla
  veya olmasını isteyip istememenizle ilgilenmez
  sadece düşüncelerinize cevap verir!
  İstemediğiniz bir şeye baktığınızda
  ve ona hayır diye bağırdığınızda
  onu uzaklaştırmaz, aksine onunla ilgili
  düşünceyi harekete geçirirsiniz
  ve bu defa çekim yasası o düşünceyle ilgili
  şeyleri önünüze sıralar.
  Çekim yasası “neyi düşünür ya da odaklanırsan
  onu alırsın” der.
  Ondan yakınıyor olman,
  yakındığını sana daha cok yaklaştırır!
  Çok pozitif bir yönelimimiz olabilir,
  ve pozitif kişi, olay ya da durumları
  kendimize çekeriz.
  Veya negatif yönelimli ve kızgın olabiliriz,
  bu durumda da olumsuz kişi ya da koşulları
  kendimize çekeriz.
  Hayatınızdaki her şeyi, yakındıklarınız dahil,
  hayatınıza siz çektiniz!
  Sahip olduklarınızla ilgili hislerinizi
  ne kadar çabuk değiştirirseniz
  minnet duyduklarınızı o kadar çabuk
  hayatınıza çekersiniz.
  Çünkü “istediğim arabaya sahip değilim”
  “istediğim eve sahip değilim vs…” derseniz
  durun durun, bunlar istemediğiniz şeyler!
  Sahip olduğunuz için şükrettiğiniz şeylere odaklanın!!!..

 7. Yorumunuz için teşekkürler.

  Rhonda Byrne, Secret kitabında (ve de filmde) farklı birşey söylemiyor. Hatta yine The Secret filminde ve kitapta yer alan Neale Donald Walsch’ın “Conversations with God” (Tanrı ile sohbetler) adında bir kitabı var. Ondan da benzer mesajlar hatta daha fazlasını almak mümkün.

  Eğer bildiğiniz başka kitap varsa isim ve yazar belirterek, buraya ekleyebilirsiniz.

 8. Rad suresi 11. ayeti okuyun:

  Allah bir toplumun maruz kaldığı şeyleri, onlar İÇ DÜNYALARINDAKİNİ DEĞİŞTİRMEDİKÇE, DEĞİŞTİRMEZ

  Hz. Yunus peygamber ne zaman ki içindeki öfkeyi değiştirdi ve Allah’ı zikretmeye başladı, o zaman balığın karnından kurtarıdı. eğer değişmeseydi kıyamete kadar onun karnında kalacaktı. (Bk. Saffat suresi 142. ayet)

  Başınıza gelen ve “Neden beni buluyor!!!” dediğiniz sürekli durumlar için dönün kendi içinize bakın önce.

 9. sırrın İspatı:

  Secret’in dayandığı temel felsefenin nasıl gerçek olduğunu bir deneyle ispatlayabilirsiniz:

  Bir kağıda bir küp çizin. Şimdi bu iki boyutlu kübe bir bakın. Köşelerden biri arkada diğeri önde gözükecek. İşte siz bakışınızı, algılamanızı değiştirmedikçe bu gerçeklik değişmez. Bu perspektifin değişmesi için bakışınızı değiştirin.

  Buradan şunu öğreniyoruz: Dış dünyada her şey yerli yerindedir. Dünyayı değil kendini değiştir. Zaten küpte görünen 3. boyut yani derinlik de sizin bakışınızdadır. Hayat da böyledir işte. Başınıza gelen olayların içeriğini, kalitesini, iyi ya da kötü olaylara rastlama konusundaki iyi ya da kötü şansınızı dönün kendi içinizde arayın. Buraya daha fazla detayı maalesef yazamayacağım.Bu konuda çıkmış başka bir kitap daha var:

  Afedersiniz Ama Hayat Sizi Bekliyor. Fizikteki titreşim ve rezonans yasasına göre hayatımıza nasıl özümüzde olan şeyleri çektiğimizi anlatıyor. Zaten bu çağda kuantum fiziği de ispatladı ki gözlemciden bağımsız bir gerçeklik yoktur.

 10. Ben kitabı 12 gün önce annemin tavsiyesiyle alıp okudum. Açıkçası kitapta bahsedilen konuyla ilgili çok fazla bir bilgim yoktu. Yani çekim yasası ve detaylarıyla ilgili. Kitabı okuduktan sonra içimde bazı şeyler değişti ama açık sölemem gerekirse ilk başta benzerleri gibi gaza getirici bişey olduğunu sanmadım değil. Esas anlatmak istediğim şey başıma gelen 4 tane ayrı olay. Bir tanesini bu kitabı okumadan aylar önce yaşadım diğer üçünü ise kitabı okuduktan sonraki bu 12 gün içinde.Başta tesadüftür diycek oldum hepsi ama gerçekten değillerdi. Öyle olduklarına inanmasam anlatmak istemezdim zaten.

  1. olay – sevdiğim insan bundan 1.5 yıl önce aniden eski erkek arkadaşına döndü. Ben bana geri dönücek diye beklerken içimde hep bir korku ve düşünce oluşmaya başladı, bana da dönmiycek ve aniden o döndüğü çocuktan da ayrılıcak hiçbir neden yokken ve başkasına gidicek. İçimde oluşan duygu buydu. Aslında korktuğum şeydi ve gerçekten başıma geldi. Başkasına gitti 🙂 Ben hiç olumlu düşünmedim çünkü hep kötüsünü düşündüm ve oldu. Bu çok uzun vadeli bi olaydı ve ancak kitabı okuduktan ve başıma gelen diğer şeylerden sonra anlayabildim nedenini.

  2.olay- kitabı okuduktan 2 gün sonra gerçekleşti ve tamamen istiyerek bilinçli olarak gerçekleştirilmiş ve yaşanmış bir olaydır. Akşamüstü eve geldiğimde yatağıma yattım. Odamdaki yanan florasan lamba gözüme çarptı. Yani hangi aklı başında insanın aklına gelir böyle birşey mazur görün ama o lambanın o an patlamasını gözüme getirip canlandırdım ve bunu da istedim açıkça ve daha ötesi. O anda kitapta okuduklarım aklıma geldi. Yapılabilir mi yapılamaz mı hadi canım ordan öle saçmalık olur mu derken gözlerimi kapadım gayri ihtiyari ve o lambanın patlaması anını gözümün önünde canlandırdım. Gözlerimi açtım lambaya baktım çok çok 15-20 sn geçtiki o koskoca florasan lamba güm diye patladı gözümün önünde ve her tarafım cam kırığı, kesik ve kan içinde kaldı. Daha sonra herşeyi kontrol ettim evin elektrik tesisatını lambanın kısa devre yapıp yapmadığını herşeyi. Zerre kadar bir sorun yoktu. Yeni lamba taktım ve sorunsuz çalıştı hala da çalışıyo. Bende inanamadım.

  3.olay – 2. olay’dan 2 gün sonra, master öğrencisi olduğumdan sınavım vardı. Hocanın sorması muhtemel 10 tane soru vardı ve bunlardan 5 tanesini sorucaktı sınavda. Sınava 2 gün kala aklımdan 2 soru geçmeye başladı çok gayri ihtiyari bir şekilde. Sadece bu 2 sorunun sınavda çıkıcağı geçiyodu aklımdan ve bunu düşünmeye gözümün önüne getirmeye başladım halbuki 5 soru çıkıcağını biliyodum o 10 muhtemel soru içinden. Düşündüğüm o 2 soru çıksa bile bu 5 tanesi içinde olucaktı. Ama yok, olmadı. Sadece 2 soru vardı o sınavda ve onlarda benim içimden geçirdiklerim oldu 🙂
  4.olay – 2 gün önce oldu. 12 haziran günü. Çalışmayı çok istediğim büyük bir yazılım firması vardı. Evime sadece 40 metre uzaklıkta. Tam 1 hafta içimden geçirdim hep o firmaya girsem süper olur diye. Hem çok iyi bir yer hem evime çok yakın ve rahat. 1 hafta süresince hep orda çalıştığımı hayal ettim düşündüm olumlu bir şekilde. 1 hafta sonra da başvurmaya karar verdim. Mail attım firmaya iş başvurusu için. Mailı gönderdim ve inanın 2 dk sonra içimden bişey böle beni gir hemen mail adresine bak orda cevap var diye dürtmeye başladı. O duyguyu anlatamam. Girdim baktım 2 dk içerisinde cevap gelmişti. Hem de direk olarak firmanın genel müdüründen insan kaynakları sorumlusundan da değil. Ben maile bakarken telefon çaldı açtım ve firmadan arıyolardı hemen görüşmeye çağırdılar gittim görüştüm ve istediğim hatta aklımda hayalimde olmayan şartlarda işe girdim şu anda da çok mutluyum gerçekten 🙂

  Başıma gelen olayları anlatmak istedim. Yanlış anlamayın kitabın reklamını yapıyo değilim. Kitabı okudum, okuduktan sonra bile aklımda biton soru işareti vardı ve başıma bunlar geldi.İnanması benim için bile gerçekten güç. Ama bişeyi gördüm sadece, son 7 yıldır çok pesimist bir insandım hep kötüyü düşünür ve sonunda da o kötüyü yaşayıp mücedele etmek zorunda kalırdım ama son 12 gündür bu değişti. Artık olumlu düşünüyorum içimden iyi şeyler geçiriyorum ve inanın olumlu şeyler geliyo başıma. Ben yaşadıklarımı aktarmak istedim sadece. İnanmayanlar olabilir belki aklı başında olmadığımı düşünenler ama yine de söliyim ne bu tip konulara(parapsikoloji,çekim yasası, düşünce gücü,meditasyon vs..) karşı ilgi ve alakam var ne de başka bişey. 25 yaşında bilgisayar mühendisi yüksek lisans yapmış hatta doktoraya başlıycak, çok büyük bir yazılım firmasında yazılım uzmanı olarak çalışan teknolojiyle iç içe yaşayan normal bir insanım.

  Saygılarmla…

 11. ben kitabı yeni okumaya başladım gerçekten çok farklı bir kitap insanı titretip kendisine getittiriyor.

  kitabı okuduktan sonra insanın kendine ve evrene güveni geliyor. zengin olmak araba almak bir eve sahip olmak o kadar kolaymış ki….Bu kitabı okuyunca güçlerimin farkına vardım tek yapmam gereken istemek inanmak ve almak ayrıca filmi ilk defa burda izledim.

  Sitenize ve Rhonda Bryne’ye teşekkürler

 12. ben de o filmi izleyenlerden biriyim hem de en az 5 kere…aşağı yukarı tüm yorumları da okudum. eserde vurgulanan yasalar ve prensipler öyle tahmin ediyorum ki büyük ölçüde gerçeği yansıtıyor… bu, gerçeği yansıtıyor ifademe dikkat edin.. gerçek olan ya da gerçekte olan bu değil…esrde kullanılan dil ve yapılan vurgularla çizilen resimde karşımızda bir sistem var evren bir katalog istediğin ne ise seç ona yoğunlaş/odaklan hisset ve olmasını bekle…yani benim muhatabım sistem! burada çok keskin bir seküler anlayış var. bu sistemin sahibi yok mu? benim muhatabımın şuuru var mı yok mu? istediğim her şey oluyor tamam peki istediklerimden sorumluluğum yok mu? ben everenin belki de en şuurlu varlığı olmayı hangi şuura borçluyum? karşımda donuk ya da dinamik bir sistem mi yoksa her an aktif olan ve herşeyi kapsayan bir yaratan mı var…bu eserler faydalıdır..gelin görün ki sizi yaratıcıdan uzak bir alanda bırakabilir…bu eser aslında bir dua ve samimiyet disiplini eğitimi veren bir kitaptır..

  unutulmamalı ki O ;VERMEYİ İSTEMESEYDİ, İSTEMEYİ VERMEZDİ…dostça…hakan

 13. kuantumu önceden bilmiyordum üniversitede hocamız anlatırken kulaklarımı dikerek dinledim çünkü anlattığı herşeyi biliyordum ve bunun adı kuantumdu ve ben bu kitaptaki herşeyide biliyordum bir kitap yazabilecek kadar hayatta ne nasıl oluyor nasıl bitiyor hayatın adan zeye tüm herşeyin psikolojik olduğunuda biliyorum fakat sorun şuki ben kendimi kandırarak yaşayamıyorum anımı derinlemesine yaşıyorum ama buna çalışacağım çünkü kitap beni öyle şeylere ittiki güç verdi bir dost gibiydi.
  teşekkür ederim

 14. Inanin bütün yorumlari okudum. Olaganüstü ve de gercek. Ben de hem bu kitaba hem de dvd sine sahibim. Icindekileri yasantima aktardim.Sonuclarini yasadim.Ki biri cok önemli bir saglik sorunuydu.Kalp damarlarimi actim.Doktorlarim halen sokta.Icinizde var olan inanci hayata gecirdiginizde ve iyi olana odaklandiginizda ,gercekten hayatiniz ,cevreniz,yasam statünüz , sansiniz , hepsi hepsi tümden degisiyor.Rhonda Byrne ‘ ve tüm emegi gecenlere yürekten tesekkür ediyorum.

  Biraz önce web adresini unutmustum sonradan dikkatimi cekti.Cünki fazlasi ile heyecanlandim.Ama elinize gectigini ümit etmek istiyorum.Bende bu kitabin sonuclarini birebir yasamis bir kisi olarak,hayatimin tümden degistigini duyurmak istedim.Icinizde dogustan var olan inanc sistemini bu kitapla birlestirip hayata gecirdiginizde ,meydana gelen mucizeleri her sekilde yasiyorsunuz.Muhtesem ,baska ne denebilirki.Evren her salise baska bir mucize sunuyor.Tesekkürler Rhonda Byrne ve tüm emegi gecenler.

  Mihrisah Azakli

  GENEVE 27 HAZIRAN 2007

 15. the secret ı okudum yorumlar çok özgün ve güzeldi.
  mantıksız olan istemek ve bir mıknatıs olduğumuzu düşünüp isteğimizin gerçekleşmesi veya gerçekleşmesini beklemek.. .bu kitabın tek iyi yanı insanı olumsuz düşüncelerden uzaklaştırması o kadar.
  sazanlık yapılmamalı hayat felsefesi haline getirmeden önce daha çok araştırmalıyız
  çekim yasası…

 16. bu konularda bir çok kitap okuduk ama çoğu fos çıkmıştı. Ama bu kitabı eşimle denemeye başladık ilk haftada hayretlere düştük gerçekten işe yarıyor.

  ilk hafta 1000 usd ikinci hafta 1000 ytl elime geçti 3 hafta fazladan 700 YTL geldi ve eşimde neredeyse bir çok konuda çekim yasasıyla ilgili başarı kazandı.

  gerçektende ufkumuzu açıp düşünce sistemimizi geliştirdi bu kitaptaki bakış açısı. eleştirenleri anlamıyorum. İçinizdeki fesat ve öfke duygularını bir süre kontrol edebilirseniz bu kitaptaki teknikler işe yarıyor.

  İncilde yazdığı gibi. ” dua yoluyla istediklerinizi daha şimdiden almış olduğunuza iman edin.” diyor. işte bu kitap tam da bunu öğretiyor.

  mükemmel sonuç hep parasal konuda yazıyorum ama bir çok konuda da gercekten etkili. hiç moralinizi bozmadan ve kin ve öfke duygularınızı kontrol ederek devam edin en küçük sinirlilik veya olumsuz düşünce çarkı bozuyor mutlu mutlu yaşayın ne zararı var. işe yarıyor .

  tavsiye ediyorum….

  filmini internet film sitelerinden alt yazılı olarak temin edebilirsiniz

 17. Yorumların hepsini okudum bunları okumamın sebebi bu kitabın beni etkilemesi bu kitabı dün aldım .Bilmiyorum ama içimde hep iyi şeyler düşünüyorum inanmaya başladığım hayata hazırlıyorum kendimi ve gecen zamandaki gelişmeleri sizlerle paylaşıcam.. bu kitabı hazırlayann Rhonda Bryne’ye ve emeği geçen herkeze ve buraya yorumda bulunanlara çok teşekkür ederim…

 18. Secret şüphesiz büyük bir başarı.

  Verdiği önermeler ilk defa ortaya atılmıyor, içerdiği kavramlar Mevlana’ya kadar eskiye gidebiliyor, ancak özellikle “gördüğüme inanırım” diyen bir jenerasyon için gerek günün şartlarına göre anlattığı konular, gerekse filminde sunduğu görseller olsun hatta “Audiobook” ve filminin arkaplanında çalan rahatlatıcı ve iyleştirici fon müzikleri birlikte düşünüldüğünde Secret’ın başarısı anlaşılmaya başlanıyor.

 19. bence (SIR) “The Secret” film i guzel…mukemmel bir film hic kuskusuz. Ama bunlarin zaten hepsi Kuran da daha acik olarak yer aliyor. Orda ki bazi seyleride abartmislar, bunlari hepsini bilmemiz yani insanlarin bilmesi iyi degil, insanlarin daha cok kafalarini karistiriyorlar. Insan yolda giderken bile onu dusunup karsisindaki insanin ne yapacagini dusunuyor veya profesorun ne soyleyecegini nasil davranacagini oncenek tahmin etmeye calisiyor. Dunya sanki benim elimde diye dusunuyor. Halbuki olsa, kimbilir! izlemeyin. Icinde tek izlemeye deger olan seyler albert in sheks. in ve digerlerinin gercek sozleri….onlar icin izlenir…nokta

  bizleri tv ler yonlendiriyor ama biz farkinda degiliz iste simdi benden size bir SIR “TUHAF SIR” eger isterseniz yazilarim var…daha yasim 19 universite ogrencisiyiz ama kafamiz bos degil… bir gun buyursem ben cekicem yazdiklarimi..

 20. aytaç bey ben bu kitabı okudum sizin gibi onaylıyanlar arasındayım ne güzel olumlu düşünmek bu tür kitapların ağırını okudum ama nedense başarısız oluyorum herşeyle karşı karşı geliyorum korkularımmı nedir anlamadım ama inanın kitaptan cok sizin söylediklerinizden etkilendimm

 21. 1. Hepimiz tek bir sınırsız güç ile çalışırız.

  2. Sır, Çekim Yasasıdır.

  3. Zihninizden ne geçiriyorsanız, onu çekersiniz.

  4. Bizler mıknatıs gibiyiz – benzer benzeri çeker. Düşündüğünüz şey olursunuz ve düşündüğünüzü çekersiniz.

  5. Her düşüncenin bir frekansı vardır. Düşünceler manyetik enerji gönderirler.

  6. İnsanlar arzu etmedikleri şeyleri düşünürler ve arzu etmedikleri şeylerin daha çoğunu çekerler.

  7. Düşünce = yaratım. Eğer bu düşünceler güçlü duygulara bağlı ise, o duygu yaratımı hızlandırır.

  8. Baskın olan düşüncelerinizi çekersiniz.

  9. Her zaman hastalıktan söz edenler hasta olurlar, her zaman bolluktan söz edenler bolluk içinde olurlar, vs..

  10. Bu “istekli” düşünmek değildir.

  11. İçine zihnin girmediği bir evrene sahip olamazsınız.

  12. Düşüncelerinizi dikkatle secin; siz yaşamınızın şaheseri, başyapıtısınız.

  13. Düşüncelerin realiteye anında tezahür etmemesi normaldir (eğer bir filin resmini görseydik ve fil anında ortaya çıksaydı, bu çok erken olurdu)

  14. Yaşamınızda kendinize çektiğiniz HERŞEY bu gerçeğin doğru olduğunu kabul eder.

  15. Düşünceleriniz, hislerinize neden olur.

  16. Duygularımızın arkasındaki tüm “nedenleri” karmakarışık etmeye gereksinimimiz yok. İki kategori var, iyi hisler ve kotu hisler.

  17. İyi hisler getiren düşünceler doğru yolda olduğunuz anlamına gelir. Kotu hisler getiren düşünceler doğru yolda olmadığınız anlamına gelir.

  18. Düşündüğünüz şey her ne olursa olsun, gerçekleşme surecinde olanın mükemmel bir yansımasıdır.

  19. HISSETTIGINIZ şeyi tam olarak elde edersiniz.

  20. Mutlu hisler daha çok mutlu durumları çeker.

  21. Arzu ettiğiniz şeyi hissetmekle (orda olmasa bile) başlayabilirsiniz. Evren şarkinizin doğasına karşılık verecektir.

  22. Düşünce ve hislerinizde neye odaklanırsanız, deneyiminize onu çekersiniz.

  23. Düşündüğünüz ve hissettiğiniz şey ve tezahür eden şey DAIMA birbirine uyar. İstisna yoktur.

  24. Farkındalığınızı değiştirin.

  25. “Siz ilerlerken kendi evreninizi yaratırsınız” Winston Churchill

  26. İyi hissetmek önemlidir.

  27. Neşeli olan bir şeyi düşünerek veya bir şarki söyleyerek ya da mutlu bir deneyimi hatırlayarak anında duygunuzu değiştirebilirsiniz.

  28. Bunun usulünü öğrendiğinizde, onu bilmeden önce, yaratıcı olduğunuzu BILIRSINIZ.

  29. Yasam olağanüstü olabilir ve olmalıdır ve siz Çekim Yasasını bilinçli olarak uyguladığınız zaman, yasam olağanüstü olur.

  30. Evren kendisini buna göre yeniden – düzenler.

  31. Tüm arzularınız için su cümleyi kullanarak başlayın: “Simdi çok mutluyum ve minnettarım”

  32. Evrenin kendisini NASIL yeniden düzenleyeceğini bilmek zorunda değilsiniz.

  33. Çekim Yasası, basitçe ona ŞİMDİ sahip olma pozitif hislerini üreten şeyi kendiniz için anlamaktır.

  34. Arzu ettiğiniz şeye daha hızlı ulaşmanıza yârdim edecek ilham edilmiş bir düşünce veya fikir alabilirsiniz.

  35. Evren SURATI sever. Ertelemeyin, ikinci bir tahminde bulunmayın, şüpheye düşmeyin.

  36. Fırsat çıktığında EYLEME GEÇİN.

  37. İstediğiniz her şeyi çekersiniz- para, insanlar, bağlantılar. Önünüze neyin getirildiğine DİKKAT EDİN.

  38. Hiçbir şeyiniz olmadan başlayabilirsiniz, hiçbir yolunuz olmayabilir, size bir YOL sunulacaktır.

  39. NE KADAR ZAMANDA??? Zamanla ilgili kural yoktur, pozitif hislerinize ne kadar çok hizalanırsanız, daha hızlı gerçekleşir.

  40. Boyut evren için önemli değildir (arzu ettiğiniz sinirsiz bolluk ise). Büyüklük ve zaman ile ilgili kuralları kendimiz koyarız.

  41. Evrene göre kural yoktur: ona simdi sahip olduğunuzun hislerini sunarsınız, evren de buna yanıt verir.

  42. Çoğu insan düşüncelerinin çoğunu gözledikleri şeylere verirler (postadan gelecek faturalar, geç kalmak, kotu sansa sahip olmak, vs)

  43. Farklı daha iyi bir bakış açısı vasıtası ile farklı bir yaklaşım bulmalısınız.

  44. “Olduğumuz her şey düşüncelerimizin sonucudur” – Buddha

  45. Yaşamınızın gidişatını değiştirmek için tam simdi ne yapabilirsiniz?? Minnettar olma.

  46. Minnettarlık yaşamınıza anında daha fazlasını getirir.

  47. Düşündüğümüz ve TESEKKÜR ettiğimiz şeyi meydana getiririz.

  48. Minnettar olduğunuz şeyler nedir? Minnettarlık hissedin, tam simdi minnettar olduğunuz şeylere odaklanın.

  49. Zihninizde bu resimle oynayın – nihai sonuca odaklanın.

  50. VIZUALIZE EDIN! GOZUNUZDE CANLANDIRIN! Geleceğinizin provasını yapın.

  51. GOZUNUZDE CANLANDIRIN !! Onu görün, hissedin! Burası eylemin başladığı yerdir.

  52. Sevinci hissedin… Mutluluğu hissedin!

  53. Onaylayıcı bir düşünce negatif bir düşünceden 100 kat daha güçlüdür.

  54. “Bu gücün ne olduğunu söyleyemem. Tüm bildiğimi onun var olduğu” Alexander Graham Bell

  55. İşimiz “Nasıl” olacağına üzülmek değildir. “Nasıl” bağlılıktan ve inançtan çıkıp gelecektir.

  56. Nasıllar evrenin alanına girer. Evren her zaman siz ve rüyanız arasındaki en hızlı, en çabuk, en uyumlu yolu bilir.

  57. Eğer onu evrene havale ederseniz, verilen şeye şaşırırsınız ve gözünüz kamaşır… Bu sihir ve mucizelerin gerçekleştiği yerdir.

  58. Onu her gün evrene teslim edin, ama bu asla bir angarya olmamalı.

  59. Tüm süreçte keyifli hissedin: mutlu, coşkulu ve uyumlu.

  60. Gerçekten bu şekilde yasayan insanlar ile tek fark, onlar bunu var oluş yolu olarak alışkanlık haline getirmişlerdir.

  61. Bunu her zaman yapmayı hatırlarlar.

  62. Görsel bir Pano yapın: Çekmeyi arzu ettiğiniz şeylerin resimleri. Her gün ona bakin ve zaten bu arzularınızın gerçekleştiğin hissine sahip olun.

  63. “İmgeleme her şeydir. Yasamın gelen çekimlerinin on izlemesidir” Albert Einstein.

  64. Neyi arzu ettiğinize karar verin, ona sahip olabileceğinize inanın, onu hak ettiğinize inanın, onun sizin için mümkün olduğuna inanın.

  65. Gözlerinizi kapatın ve arzu ettiğiniz şeye sahip olduğunuzu gözünüzde canlandırın – ve o hissi yasayın.

  66. Zaten sahip olduğunuz şey için minnettar olmaya odaklanın. Bundan zevk alın! Sonra onu evrene salıverin. Evren onu tezahür ettirecektir.

  67. “İnsanin zihni neyi tasarlayabilirse, ona ulaşabilir” W. Clement Stone

  68. Eğer ulaşırsanız size büyük keyif verecek çok büyük bir hedef oluşturun.

  69. İlham edilmiş bir düşünceniz olduğunda, ona güvenmeli ve eyleme geçirmelisiniz.

  70. Nasıl daha refah içinde olursunuz? ONA NİYET EDİN!!

  71. “Postadan düzenli olarak çekler geliyor” veya banka hesabinizi arzu ettiğiniz miktara değiştirin ve ona sahip olmanın hissini duyumsayın.

  72. Yasam, TÜM alanlarda bolluk içinde olmak demektir.

  73. İçsel sevinç ve huzur hissini duyumsayın, sonra tüm dışsal şeyler ortaya çıkar.

  74. Bizler evrenimizin yaratıcılarıyız.

  75. İlişkiler: Kendinize, başkalarının size davranmasını istediğiniz gibi davranın, kendinizi sevin, sevilirsiniz.

  76. Kendinize karşı sağlıklı bir saygınız olsun.

  77. Düzenli olarak etkileşimde olduğunuz ve birlikte çalıştığınız kişiler için bir not defteri edinin ve o insanların her birinin pozitif yanlarını yazın.

  78. Onlarla ilgili en çok sevdiğiniz şeyleri yazın (onların değişmesini beklemeyin). Çekim Yasası, eğer frekanslarınız uyuşmazsa sizi birlikte ayni mekâna yerleştirmez.

  79. İyi hissetme potansiyelinizi kavradığınız zaman, iyi hissetmeniz için hiç kimseden farklı olmasını
  istemezsiniz.

  80. Dünyayı, arkadaşlarınızı, esinizi, çocuklarınızı kontrol etme ihtiyacının biçimsiz olanaksızlıklarından kendinizi özgürleştirirsiniz.

  81. Realitenizi yaratan sadece sizsiniz.

  82. Başka hiç kimse sizin için düşünemez veya hissedemez. Sadece SİZ.

  83. Sağlık: kendi sağlığınız için evrene teşekkür edin. Gülün. Stressiz mutluluk sizi sağlıklı tutar.

  84. Bağışıklık sisteminiz kendisini iyileştirir.

  85. Bedenimizin parçaları her gün, her hafta vs değişir. Birkaç yıl içinde yepyeni bir bedene sahip oluruz.

  86. Kendinizi yeni bir bedende yasarken görün. Umutlu = sağlıklı. Mutlu= daha mutlu biyokimya. Stres bedeni olumsuz etkiler.

  87. Bedenden stresi atin, beden kendini yeniler. Kendinizi iyileştirebilirsiniz.

  88. Dingin olmayı öğrenin, dikkatinizi arzu ettiğiniz şeyden uzaklaştırın, dikkatinizi denetimlemeyi arzu ettiğiniz şeye odaklayın.

  89. İçinizdeki ses ve vizyon dıştaki görüşlerden daha mükemmel ve berrak olduğunda, yaşamınızın üstadı olursunuz.

  90. Siz, dünyayı olmasını istediğiniz gibi yapmaya çalışmak için burada değilsiniz. Etrafınızda seçtiğiniz dünyayı yaratmak için buradasınız.

  91. Ve başkalarının görmeyi seçtiği dünyanın da var olmasına izin verin.

  92. İnsanlar, eğer herkes Çekim Yasasının gücünü bilirse, ortada yeterince olmayacağını düşünürler. Bu bizde kökleştirilmiş bir yalandır ve birçok insani açgözlü yapıyor.

  93. Gerçek su ki, yeterli olandan çok sevgi, yaratıcı fikirler, güç, sevinç, mutluluk vardır.

  94. Tüm bu bolluk, kendi sonsuz doğasının farkında olan bir zihin vasıtası ile parıldamaya baslar. Herkes için yeteri kadar vardır. Bunu görün. Buna inanın. Sizin için çıkagelecektir.

  95. Arzu ettiğiniz her şeyi seçerken, realitenizin çeşitliliği sizi heyecanlandırsın ve tüm arzularınızın iyi hislerinin arkasında olun (destekleyin).

  96. Senaryonuzu yazın. Arzu etmediğiniz şeyler gördüğünüzde, onları düşünmeyin, onları yazın, onlarla konusun, onları uzaklaştırın, dikkatinizi arzu edilmeyen şeylerden uzaklaştırın, arzu edilen şeylere odaklayın.

  97. Bizler enerjiyiz. Her şey enerjidir. HER SEY !!!

  98. Kendinizi bedeninizle tanımlamayın…. O evrendeki her şeye bağlı olan sonsuz bir varlıktır.

  99. Tek bir enerji alanı. Bedenlerimiz dikkatimizi enerjimizden ayırdı. Bizler ortaya konan olasılıkların, yaratıcı gücün sonsuz alanıyız.

  100. Düşünceleriniz sizin için değerli mi? Eğer değilse – ŞİMDİ onları değiştirmenin zamanıdır. Tam simdi bulunduğunuz yerden başlayabilirsiniz. Bu andan ve dikkatinizi verdiğiniz şeyden daha önemli bir şey yoktur.

 22. Ben de secret i okudum ve izledim inanin bana öyle bir işe yarıyor ki anlatamam konsantre olduğum zaman istediğim bazı şeyler vardı ve bir haftanın içinde elde ettim inaılmaz birşey ama gerçekten işe yarıyor.yalnız bir problemim var bazı insanlar sinirlerimi çok bozuyor ve o zman konsantre olmak çok zor oluyor….

 23. Şimdi tabi sadece “tezahür” edip, sonra yan gelip yatmak olmuyor.

  Secret’ın verdiği mesaj hedeflerimizi yüksek tutabileceğimiz, sonra bu hedeflere ulaşmak için ne yapmamız gerektiğini belirleyip buna göre çalışmak zorunda olduğumuz şeklinde…

  Bu şekilde başarılı olmamamız için hiçbir neden yok.

 24. evet arkadaslar yasa gecekten de isliyo:D kucuk bir kac denemem oldu ve basarili oldum. artik citayi yukseltiyorum daha buyuk seyler istiyorum sonuclardan haberdar ederim sizi de

 25. Bir kez daha düşündüğüm şey gerçek oldu. Ayrıldığım kız arkadaşımı bir türlü unutamamış ve birgün barışmamız hayaliyle yanıp tutuşuyordum.

  Hergün aynı düşünceyle yatıp, aynı düşünceyle kalkıyordum. ve… en sonunda hayalim gerçek oldu.

 26. bazen ne kadar uğraşırsan uğraş boyun o duvarları gecemez. istesede istemesede hayat şartları keşke bende diyer insanlar gibi bir kitaptan etkilenip hayaller kura bilsem gerceğin dışına cıka bilsem düşündüklerimi faliyete geçire bilsem. şimdi suclu benmiyim yoksa içimdeki benmi yoksa kafa tasımın içine haps ettiğim düşüncelerimmi?

 27. sır ile geçen sene tanıştım. bir kaç ufak ama hayata geçirdiğim düşüncem oldu ama geçen sene girdiğim sınavı kazanamayınca, birden uzaklaştım ve pozitif olmaya geri saramadım kendimi..bu yıl sınava tekrar hazırlanırken annem düşüncelerimi değiştirmem gerektiğini hatırlattı ve kitabı içime sindire sindire tekrar okudum, olumluya odaklanmaya çalışıyorum.beynimde acabalar aynen filmde söylendiği gibi tenis maçı yapıyor.sanırım benim şu an yaşadığım süreç en zor olanı..sırrı biliyorum, bir de tam olarak uygulamaya koymayı başarırsam örneğin sınavı kazandığıma inandırırsam kendimi…gerisi gelecek biliyorum 🙂 az önce yorumları okudum ve aranıza ben de katılmak istedim, herkese sevgilerimle.. .

 28. arkadaşlar the secret’ ın yaratıcılarından ‘esther-jerry hıcks’ in ‘çekim yasası’ adlı kitabını da bitirmek üzereyim.kitap, konu hakkında takıldığımız noktalarda soru-cevap şeklinde hazırlanmış.anlam veremediğim zihnimdeki bazı soru işaretleri de bu kitapla son buldu.the secret’ ın devam kitabı da deniliyor.ayrıca ‘dr.gary d. mckay-dr. don dinkmeyer’ in ‘duygusal seçiminizin gücü(uluslararası bestseller)’ adlı kitabı da sizinle paylaşmak istedim.kitapçım, duygularımızı kontrol etmede çok yararı olduğunu söyledi. ben de dayanamadım ve kitabı aldım.göz attığımda gerçekten olumsuz duygularımı nasıl olumluya çevireceğim anlatılıyor.çekim yasası’ nın devam kitabını da bitirdikten sonra bu kitaba başlayacağım.sizin de bilginiz olsun.sevgilerimle.. .

 29. slm kitabı bende okudum ama bi türlü istediklerim olmuo yani bi yerden sora sıkılıorum çok:D bide en önemli kısım hayalin gerçekleşmiş gibi yapmakmış sanki istediğin şey olmuş gbi ama buda çok zor . Ben bi kaç küçük deneme yaptım oldu aynen şöyle ; yakın arkadaşımla kavga ettiğimi ve yanımdan ayrıldığını düşündüm sabah okulda salakça bi sebebten kavga ettik ve yanımdan kalktı 😀 bunun gbi küçük küçük şeyler düşündüğüm oluyo o yüzden iyi düşünmeye gayret ediyorum:D ama bu sfeerki tanımadığım biriyle tanışmak ve gerçekten zor belkide zor dediiğim için olmuyo bana yardımcı olabilirmisiniz ???

  1. ayça’ ya..
   en başta inancın yoksa, secret’ ı okumaktan ve videosunu izlemekten sıkılıyorsan, bırak hepsi bir kenarda kalsın..sen nasıl hayatına devam etmek istiyorsan aynen devam ama hayır denemek istiyorum diyorsan hadi belki kitap okumaktan hoşlanmıyorsun, videosunu sabırla ve yüreğini tüm düşüncelerden arındırarak tekrar olmadı tekrar izle.sana nasıl yardım edebileceğimi bilmiyorum!senin düşüncelerin olamam!senin kalbin olamam!bunu yalnızca SEN gerçekleştirebilirsin!bence öncelikle hayalini olumlu şeylere yönelt.arkadaşınla tartışıp, yanından gitmesi yerine, arkadaşınla geçireceğin zaman dilimini istediğin şekliyle ve olumlu olarak yarat zihninde.çünkü aslolan pozitif düşünceler..niçin yaşam deneyiminde olumsuzluğa yer veresin ki?unutma her olumsuz düşünce de sana geri dönecek, istemediğin bir şekilde!..inan herşeyden önce şu negatif düşünce tarzını değiştirmen gerekiyor!sadece pozitif olmaya ve gülümsemeye odaklan.en kötü ve kızgın anında bile yaşadıklarından olumlu bir taraf bul.hiçbir şey bulamıyorsan ‘bunun senin için bir deneyim olduğunu’ düşün ve yine gülümse, mutlu olacağın uğraşlar bul kendine.unutma bebekler de yürümeden önce emekler uzun bir süre!.sen de yürüyeceksin, kuşkum yok ancak önce hepimiz gibi biraz emeklemen gerekiyor 🙂
   şimdi,
   yazdıklarım üzerinde düşünmeni istiyorum.gerçekten ne istiyorsun?
   bunun yanıtını beyninde netleştirdiğin an, videoyu da izlemeye başla.. eski ‘olmuyorları’ bir kenara bırak ve tekrar tekrar izle.
   son olarak, her ne olursa olsun gülümsemeye çalış ama yüreğinde bir şeyler kıpırdasın gülümserken tıpkı ‘en mutlu olduğun anda hissettiğin heyecan gibi’ olsun o gülümseme..
   son yazdığım üç isteği lütfen gerçekleştir ve duygularını bana yaz..unutmadan acele etmek yok, ilk önce içine sindirmelisin herşeyi ki kalıcı olsun, anlaştık mı? sevgilerimle.. .başaracağını biliyorum ben ve diğer insanlar gibi, bunu sen de yapabilirsin 🙂

   1. ayça, ek olarak the secret’ ın web sayfasına gir ve ‘gifts for you’ bölümüne bir göz at. ‘visualization tools’ a gir ve oradaki videoları izle..muhteşem ve insanın yüreğine hitap ediyor.. .

 30. çooooooooook tşk ederim
  şey ben videoyu bida bida izlicem dileğimi aklımda tutarak sürekli düşünüyorum sadece nsıl olcağına karar veremedim:D
  yani hayatıma nsl girsin:D:D biraz komik ama amaç bu ben sadece nsl girmesine karar veremedim bide inanç kısmını ? değidiğin gbi yapıp bidaha bidaha izlicezm hayalimi düşünürken mutlu olcam peki sen ben hayalin gerçekleşmiş gbi kısmını nsl yapıodun ?

 31. benim yazdıklarımı hiç anlamamışsın ayçacığım..
  videoyu izlemeni istedim ama dileğini aklında tutarak değil.çekim yasasının varlığına inanman için izlemen gerekiyor.o film sihirli bir değnek değil, dileğimizi düşünerek izlediğimizde hemen olsun..bu birinci yanlışındı işte 🙂
  hayatına dilediğin nasıl girsin? bunun cevabını arıyorsun öyle değil mi? ben de sana diyorum ki, bu çekim yasasının sorunu ve bunu çekim yasası ayarlayacaktır.hayat tesadüflerle dolu ve bu organizasyonu çekim yasasına bırak.sen sadece o dileğinin hayatında olduğunu düşün.belki sana saçma gelecek ama kendine bir kahve hazırlarken, onun için de bir fincan koy tepsiye yaşamının içindeymiş gibi davran ve evet oyun oyna, etrafına sorduklarında onunla tanıştığını söyle gerekirse yani kendi yüreğini de inandırmış olacaksın böylece..evet bu bir oyun ve sahnede sen ve dileğin var..çekim yasasının 1. kısmı istemek net bir şekilde..bunu zaten yapmışsın şimdi 2. kısıma geldik..inanma..işte yukarıda yazdıklarım bu 2. kısım için ve bu kısıma ek olarak meditasyon yapabilirsin.odana çekil, perdeleri kapat, sessiz bir ortam sağla kendine sonra saatini 20 dakikaya ayarla(çok mu geldi o zaman 10 dakikayla başla sonra artırırsın) ve rahat edebileceğin bir pozisyonda otur.şimdi kapat gözlerini ve dileğin hayatındaymış gibi hayal kur.örneğin bu bir kişiyse bu kişi ile tanıştığını hayal et.bir cafede onunla oturduğunu hayal et, hatta otururken neler konuştuğunuzu, onun garsonu çağırdığını ve verdiğiniz siparişleri hatta oradan güzel anlar yaşamış olarak birlikte çıktığınızı ve seni eve bıraktığını…artık yeter bu kısım sana ve isteklerine bağlı işte bu senaryoyu senin yazman gerekiyor..meditasyonda yapman gereken bu, kısaca dileğine odaklanman..bunu hergün yap ayça..sen bunlarla ve pozitif düşüncelerinle enerji yayarken, çekim yasası da tanışmanız için bu organizasyonu ayarlamaya başlayacaktır.bundan kuşku duyma çünkü kuşkuya ve ‘acaba nasıl olacak’ düşüncelerine zihninde yer verirsen bu çekim yasasına ters bir durum haberin olsun..çevremdeki hiç kimseye böyle ayrıntılı anlatmamıştım ve yazmamıştım inan..yeterince açık olduğumu düşünüyorum.sevgilerimle.. .

 32. ayy çok saol ya ben hemen şimdi filmi izliyorum ve inanmaya başlıyorum her gün meditasyonda yaparım:D arada baya yakın olduklarımla sanki dileğim gerçekleşmiş gbide konuşurum sorada olur işte:D:D:D
  peki ben şimdi düşünüyorum inanıyorum bu saydıklarımı yapıorum düşünürken zamanda benim elimde öyle mi? yani ben kendimi onla büyümüşken tanıştımı hayal edersem öyle olur ama yakınlarda hayal edersem öyle olur 😀 hayalimde zamana karar vericem öyle mi ?

 33. zamanla tek ilgin olmasını istediğin şeye odaklanman..1 hafta 3 hafta ya da 1 ay bunu bilemem, kimse bilemez. sen inanarak yaşadıkça, istediğini elde ettiğini hissettikçe, çekim yasası ile aynı frekansa geçiyorsun ve o andan sonra yasa sana istediğini getirmek için hazırlığa başlıyor.dileğinin sana gelme süresi yine senin elinde buna ne kadar inanır ve yüreğinde olduğunu hissedersen, o kadar kolay sana ulaşır.ama en ufak bir nasıl? acaba? sorusu bu süreyi geciktirir ya da farklı şekilde senin karşına çıkarır..işte bu da 3. kısım yani izin verme (alma) süreci..inanıyorsun, istiyorsun ve zamana bırakıyorsun çünkü sana geleceğini biliyorsun ve rahatsın..işte hepsi bu.. .hiç kuşku duyma ve yaşanmış örnekleri düşün..
  bu arada yazdığın son paragrafı anlayamadım..sen hayalinde olmasını istediğin şeyi düşün, zamanı sil zihninden..zamanı düşünmesi gereken ve karar vermesi gereken yasa, sen değilsin tekrar tekrar yazıyorum sen dileğine odaklan.nasıl, ne zaman olacağı senin sorunun değil, bunu yasaya bırak..eğer başarabilirsen beklemediğin bir anda bakmışsın hayalin gerçekleşivermiş..

  1. mailini yazarsan seni eklerim çünkü dileğin gerçekleştiğinde ilk maili bana yaz isterim 🙂
   sen, harikasın..başaracağını biliyorum onun için sadece mailini bekliyorum.

 34. ben çekim yasası sırrının yanlış yorumlandığını düşünüyorum. aman pozitif olun, aman kimse negatif olmasın da negatif şeyleri çekmeyelim demek çözüm değil. herşey olacağına varıyor. önemli olan hayır ve şerrin Allah’tan geldiğini unutmamak ve iyi yada kötü başımıza gelen herşeyi olduğu gibi kabul etmek ve şükretmek.

  asıl o zaman herşeyin daha iyiye gittiğini görmeye başlayacaksınız.

 35. bence süper bir kitap bayıldım kesinlikle inanıyorum.en küçüğünü anlatayım size.birgün eve giderken bir bayan gördüm.ve üstünde şık siyah bir elbise vardı.kendi kendime dedimki param oluca bende bir elbise alayım.ama gerek bile kalmadı eve gittiğimde bir arkadaşım bana siyah çok tatlı bir elbise almış.ve çok şaşırdım.ve elbiseyi sadece ama sadece düşünce yoluyla kendime çektim.sanki üzerime göre dikilmişti süperdi…
  Ben olumlu düşünmeye devam ediyorum yararlarınıda görüyorum.bu benim için küçük bir olaydı.daha güzellerinide yaşıyacağıma inanıyorum.hayatta istediğim 4 şey var bir ve ikincisini aldım.üç ve dört kaldı onlarıda en yakın zamanda olumlu düşüncelerimle alacağıma inanıyorum.bir kendi kendinize düşünsenize olumlu düşünmenin ne zararı olabilir ki…

 36. ben sırrı bılıyorum aynen uyguluyorum kitapta yazdıgı gıbı 4 4lük yapıyorum ama işe yaramıyor bıyerlerde yanlıs yapıyorum galıba bana lütfen ciddi anlamda yardımcı olurmusunuz

 37. ama…
  ‘ama işe yaramıyor..’ işte bu secret’a uygun bir düşünce değil bana göre.eğer eminsen kendinden zaman tanımalısın sevgili ozan..sana joe vitale’nin çekim yasası sırrı isimli kitabını da öneririm.ben ciddi anlamda faydasını gördüm bu kitabın.mutlu günlerle.. .

 38. merhabalar fılmı ıkı defa ızledım ama bır sonuc alamadım hala lutfen bılgılendırecek kımse yokmu evımın kredı borcunu odemek ıstıyorum ama hala bır degısıklık olmadı yardım edersenız sevınırımm.

 39. aynen ozan bendede ıse yaramıyo bıyerler yanlıs yapıyorum ama anlamadım 2 aydır ev kredısını kapatacam dıye dusunuyorum ::)) ama olmadı bıyerler de yanlıs yapıyorum heralde

 40. ben sırrı uyguluyorum aynı ızledıgım vıdıyo gıbı ama bır turlu uygulayamadım ev aldım borcunu odemek ıstıyorum dıye dusunuyorum bana bu konuda yardım ede bılırmısınız

 41. sevgili girasiva,
  ben çok iyi olduğumu düşünmüyorum, benim de ikilemde kaldığım, egomun ön plana çıktığı durumlarla karşılaşabiliyorum.o zamanlarda bir an durup şu soruyu soruyorum kendime; şu an ne yapıyorum, ne düşünüyorum, ne hissediyorum?zihnimde beliren bir olumsuzluk varsa eğer; bu olumsuzluğun bana hiçbir şey kazandırmayacağını aksine benden çok şey götüreceğini tekrar ediyorum kendime.sonra ‘nötr ol’ diyorum 🙂 ve düşüncelerimin rotasını pozitife yönlendiriyorum.bu yöntemi uyguladıkça daha da alışıyor insan, daha da dikkat ediyor düşündüklerine.yukarıda özet şeklinde yazdım aslında, yazışma şeklinde.herkesin yalnızca kendini geliştirebileceğine inanıyorum.okuduklarınızı hayatınızda ve düşünce sisteminizde sürekli uyguladıkça siz de farkına varacaksınız.en başta belirttiğim gibi benim de öğreneceğim ve geliştireceğim çok taraf var kendimde.sadece bu konu ile ilgili çok okuyorum ve öğrendiklerimi yaşamımda size yazdığım gibi uygulamaya çalışıyorum, işte hepsi bu..yukarıda bir kaç kitap önerim de var 🙂 zaman sizi yıldırmasın derim..bekleme sürecini iyi değerlendirin, inanın; sevgiler.. .

 42. ılk basta zaman ayırdınız ıcın tesekkur ederım mukaddes hn.benım bırazda konsantıra olamama sorunum var heralde kendımı bır turlu veremıyorum anlasılan tavsıyenıze uyacam baska tavsıyenız olursa yazar sanız sevınırım.buradakı yazılanları devamlı takıp edıyorum sızın yazılarınız cok etkılıyıcı geldı bana o sebebden dolayı sızden yardım ıstedım.tesekkurler mukaddes hanım…

 43. aklıma şu geldi girasiva; son zamanlarda biliyorsunuz internet ve facebook gibi paylaşım siteleri daha da çok yaygınlaştı. ben de bir kaç gruba katıldım ve bu konuyla ilgili notlar, yazılar oldukça fazla. kuantum ile ilgili bu gibi sayfaları takip ederek de kendinizi ya da kişisel gelişiminizi olumluya çevirebilirsiniz. hatta yabancı diliniz varsa dr. joe vitale’ nin facebook sayfasında da yararlı bilgiler bulabileceğinize eminim ben. dedim ya insan kendi kendine araştırıyor, öğreniyor ve en önemlisi deneyimliyor her şeyi.. bu deneyim süreci olmadan, kişinin kendini ilerletebilmesi imkansız. ve bunu kendi yapmak zorunda, sevgiler.. .

 44. Benimde konsantıra olamama sorunum var herhalde bir türlü kendimi zayıf olarak hayal edemiyorum ve birazda inanmıyorum herhalde zayıflamayı istiyorum ama inançım yok ve ben bunun nasıl yapıldığınıda bilmiyorum bana anlatabilirmisiniz bu düşünce olayını Lütfen!!!

 45. arkadaslar yazdıkalrınız güzel bu yıl okumakta bana nasip oldu cokta gec kalmıs degılım daha yasım 24 şimdi benım istegım rhonda ulasmak istiyorum ve ulasamıyorum e mail adresını bulamıyorum videosunu da gelınce ingilizce gelıyor ama bunu birsekılde buluruım herkes kitaptan alacagını almıs bence söze gerek yok hereksın içinde bir ben varım aynı sekılde sizlerde benım içindesişniz hepimiz biriz….

 46. Salam arkadaslar ben sıze deme ıstedıyım su kı bu kıtabı yazan gercekdende cok buyuk bır arasdırma yaparak yazmısdır bu kıtabdakı amac su kı geleceyını degıstırmek ıstıyorsan once kendını degıstır her kes hakta ıyı dusun kı her keste senın hakta ıyı dusunsun her kese mutluluk dılıe kı her kesde sana mutluluk dılesın ben hayatımda hıc bır zaman kıtaba para verıb onu almazdım dındar bırı de değılım ama tek bıldıyım sey buydıkı allahımı cok sevıyorum anıden desaduf oldu bu kıtabı almam ben her zaman allahımdan bana dogru yol goter dıye dua edıyordum bır desduf netıcesınde bu kıtabı aldım ve geldım kıtabı okudum cok degısık bır sey gercekden.bu kıtabı yazan adam bunları kendı kesf edmemıskı dunyada deyısım yaratan bılım adamlarının dedıklerıne dusunduklerıne dayanarak yazmısdır bu kıtabı sızde gercekden bu kıtabı anlamak ıstıyorsanız 1. kurandakı Rad suresı 11. ayeyı okuyun sonrada dunyaya gelmıs dahı ınsanların dedıklerı cumlelerı arsdırın o zaman goreceksınızkı bu kıtabda gercek seyler var ben sadece bunları sızın ıcın yazdım belkı terreddut edenler vardır ama gercekden benım amacım sırf terreddut edenlerı dogru bılgılendırmek bu kıtab hakta cok ozellıkler yaza bılerdım ama yoruldum yazmaya sag olun

 47. Secret-çekim yasası düşüncesi yüzyıllardan beri mistik düşünce ve fikir dünyasında zaten olan, ve hiçbir ölçülebilirliği ve bilimselliği olmayan bir fikirdir. Bilimsel olmaması bu düşünceden insanların faydalanmadığı anlamına gelmez tabiki de.Ama hem kitapta hem de filminde anlatıldığı gibi uç örneklerle insanlar ikna edilmeye çalışılıyor.İslamda tevekkül etmek ve her zaman pozitif düşünmek her zaman tavsiye edilen bir inanıştır.İşin garip olan yönü bu fikrin yeni bir şeymiş gibi sunulması

  1. İşin asıl garip olan yani bazı İslamcı Hocalarımızın din öğretileri için pozitif enerji ve yaratıcı düşünmeyi aşılamak yerine korkutma, suçluluk hissettirme ve bu şekilde hissetmeyenlere karşı saldırıya geçmeye kışkırtma metodlarını seçmesi – ki işin aslında bunlar tamamen İslam’a aykırı şeyler.

   Secret’ın (yeniden) öğrettiği, ya da hatırlattığı şükretme, başkalarına karşı hoşgörü, poztif olma, yaratıcı olma ve bu sayede hayatta varolmamızın temel amacı olan kendimize has yeteneklerimizle çalışarak değer katmamız gerektiği gibi kavramlarının dinde zaten yer alan kavramlar olmadığını da iddia etmiyor.

   Ben sizin yerinizde olsaydım, Secret’ın esinlendiği kitapları ve bilimsel yönleri daha iyi araştırır ona göre bir analiz sentez yapardım. Sadece konu başlıklarına bakıp “aa, bu zaten İslam’da var, vs” diyip tamamlayıcı kaynakları okumamak ve kendini kısıtlamak da ayrı bir tercih meselesi.

 48. ÇEKİM YASASI VE CHARMLARIN ENERJİSİ

  Charm, çekicilik, cazibe, tılsım, sihir anlamını taşıyan bir kelimedir.

  Bileklik, kolye, küpe vb aksesuarlara monte edilen,

  mana veya anlam ifade eden semboller yada varlıkların

  küçültülerek takı haline getirilmesidir.

  Avrupa da 2000 li yıllardan itibaren, özellikle çekim yasası

  ve kuantum fiziği ortaya çıktıktan sonra

  başlayan farkındalıklar, kişiselleşme, öze dönüş akımı,

  büyük takı markalarını arayışa itmiş ve charm üretimini başlatmıştır.

  Thomas sabo gibi dünya çapındaki markalar,

  pandora gibi her saniyede bir ürün satan devlerin

  bu hale gelmelerindeki en büyük pay charm üretimi

  ve kadınların buna olan büyük ilgisidir.

  Sawarovski, tifany, chamila vb bütün markalar

  kadınların gittikçe artan talepleri karşısında

  devamlı yeni ürünler çıkararak pazardaki paylarını arttırmaya çalışmışlardır.

  Avrupadan sonra rusya, ukrayna vb bir çok ülke kadınları da bu takıyı keşfetmiş

  ve özellikle bileklik lere karşı büyük bir talep başlamıştır.

  Charm takı olarak muhteşem olmasının yanında, kadınların kendini,

  duygularını, isteklerini, farklılıklarını, kendi hikayelerini anlatma da

  kulladıkları bir alfabe olmuştur.

  Kelimeler gibi bir araya getirilen charmlar,

  sanki paragraflarıi kitaparı oluşturmuştur.

  Ayrıca semboller toplumsal olarak belli bir anlam taşıdıklarından dolayı,

  taşıyan da ve gören de o anlamı düşündürmüş olması sebebiyle

  enerjilerini arttırarak yayarlar ve çekim yasası sebebiylede

  aynı enerjiyi çekerek büyütürler.

  İşte bu sebepten dolayı charmlar aynı zamanda manevi anlam taşıyan,

  enerji çeken ve yayan birer tılsım olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

  MJSTORE OLARAK BİZ İSE BUNLARA İLAVE OLARAK,

  ÖZELLİKLE DOĞAL TAŞLARIDA KULLANARAK SEMBOLLER,

  BURÇLAR, DOĞAL VE ŞİFALI TAŞLAR ÜÇLEMESİ İLE

  YAYILAN VE ÇEKİLEN ENERJİYİ DAHA POZİTİF VE YOĞUN HALE GETİRMEYİ

  PLANLAYARAK ÜRÜNLERİMİZİ TASARLAYARAK SİZLERE SUNDUK.

  BU CHARMLAR İÇİNDEN, SİZE EN UYGUNLARINI SEÇİP

  KENDİ KİŞİLİĞİNİZ VE İSTEKLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA TAKILAR,

  BU DOĞRULTUDA ENERJİ ÇEMBERİ OLUŞTURMANIZ VE

  SÖK TAK ÖZELLİĞİ SAYESİNDE CHARM KOLEKSİYONUNUZDAN

  GÜNLÜK HAYATTA ANLIK DUYGULARINIZA GÖRE TEKRAR TEKRAR TASARLAYIP

  TAKILARINIZI DEĞİŞTİREEBİLMENİZİ SAĞLAYABİLMEYİ AMAÇLADIK.

  İYİ, MUTLU, BAŞARILI, ŞANSLI VE BOLLUK BEREKET İÇİNDE OLMANIZ DİLEĞİYLE.