Mac OS X’de Dashboard Widget’lar

Saati öğrenin, hava durumuna kontrol edin, uçuşları takip edin, hisse senedi fiyatlarını inceleyin ve yerel bir restoran bulun. Anında. Tek bir tıklama ile, “Dashboard” (elektronik pano) masaüstünüze yakınlaşır, size hoş olduğu kadar fonksiyonel olan ‘widget’ları sunar.

Mac OS X Dashboard

Rutin işleri yapmanızı ve bilgiye hızlı erişmenizi sağlayan mini uygulamalar. Tek bir tıklama ile Dashboard bütün widget’ları ile beraber ortaya çıkar ve size anında bir dünya bilgi verir (gerçek zamanlı hava durumu, hisse senedi fiyatları, uçuş bilgileri ve fazlası). Dashboard aynı kolaylıkta gözden kaybolur böylece çalışmanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tahtada Ne Var
Tiger başlangıç için birtakım widget’lar ile gelir ve istediğiniz zaman yenilerini ekleyebilirsiniz. Elinizin altında bu kadar widget ile, Widget Çubuğu kullanışlı hale gelir. Artı işaretine tıkladığınızda Dashboard bütün erişilebilir widget’ları gösteren bir Widget Çubuğu ekrana getirir. Widget’ları çubuktan Dashboard’a sürükleyin ve harika bir dalga efektiyle ortaya çıktıklarını görün. Widget’larınız istediğiniz yerlere yerleşince, tek tıklama ile Widget Bar’ı kapatabilirsiniz.

Sistemle birlikte gelenlerin haricinde de piyasada 3. parti gelistiriciler tarafindan hazirlanan ‘widget’lardan bir tanesi de Teknolabs.com tarafindan yapilmis IMKB ve merkez bankası kur bilgilerini gösteren bir widget. İndirmek için burayı, ya da “widget” resmini tiklayabilirsiniz.

“Mac OS X’de Dashboard Widget’lar” üzerine 3 yorum