Mac’e geçiş yapan Windows kullanıcıları

Mac vs PCChangeWave adında bir araştırma firmasının yaptığı bir ankete göre Amerika Birleşik Devletlerindeki Windows kullanıcılarının %32’si önümüzdeki günlerde Mac almayı düşünüyor.

Changewave’in önümüzdeki üç ay içerisinde yeni bir bilgisayar almayı planlayan 4000 müşteri üzerinde yaptığı araştırma, Microsoft’un ağzıyla kuş tutsa dahi Windows Vista ile bozduğu imajını düzeltemeyeceğini gösterdi. Her ne kadar hala Microsoft ürünleriyle donanmış PC’ler Mac’lerden daha çok satsa da Mac satış grafiğinin çok büyük bir açıyla yükseldiği kesin.

Araştırma sonucu önümüzdeki günlerde kişisel bir bilgisayar almayı düşünen potansiyel alıcıların yüzde 32’sinin Apple ürünü almayı düşündüğünü gösteriyor. Piyasadaki farklı kaynaklara göre şu anda Macintosh kullanım oranı %3 ile %10 arasında değişiyor. Yüzde 32 Apple için kesinlikle harika bir rakam.

Kaynak: pcworld.com.tr

“Mac’e geçiş yapan Windows kullanıcıları” üzerine bir yorum

  1. ben de yakın zamanda mac’e geçiş yapan biriyim. bu kadar zaman beklediğime de pişmanım açıkcası. aldığım yer Lydia bana geçişte sorun yaşamayayım diye de eğitim verdi. şimdi çok huzurlu bir şekilde bu deneyimini yaşıyorum diyebilirim.