Lost 4×09 nihayet ve 4×10

Bölüm adı “The Shape of Things to Come” (Yakında gelecek olaylar neye benziyor) olan LOST dizisinin 4. sezonunun 9. bölümü, dizinin fanatiklerine göre uzuuuuuuuuunca bir aradan sonra nihayet ABD televizyonunda 24 Nisan 2008 gecesi gösterildi.

Bu bölümde alışılagelenin aksine birkaç konu açıklığa kavuşturuldu.

Benjamin Linus - Sahara Bu bölümün “flash-forward” (gelecekten görüntüler) şeref konuğu Ben oldu. Ben, gözlerini açtığında kendisini bir Dharma kabanı içinde, Sahara çölünde buluyor. İşin ilginci hangi zamanda olduğundan emin değil. Yine hikayenin kendi mantığı içinde yer alan zamanda yolculuk kavramlarına gönderme yapılmış.

[flashvideo filename=”/wp-content/flvids/LOST4x09.flv” /]

Ben & Sayid

Ben ve Sayid Irak’da karşılaşıyorlar. Orada ne işleri olabilir dersiniz?

Lost canavar duman

Bu bölümde malum canavar duman tekrar ortaya çıkıyor. Üstelik bu sefer dizi kahramanlarının lehine ortalığı kasıp kavuruyor. Fakat ilk defa, bu işte de Ben’in parmağı olduğunu öğreniyoruz.

Oceanic 815’in mürettebatının denizin dibinde ölü olarak bulunmasını tezgahlayanın Ben mi yoksa Charles Widmore mu olduğu tartışması hala sürerken, gelişen olaylar kötü adamın – ya da daha tarafsız olmaya çalışmak gerekirse – daha kötü olan adamın Charles Widmore olduğu kanısını uyandırıyor.

Bu bölümü hala izlememiş olanlar ve er geç izleyecek olanlar için daha fazla “spoiler” vermeyeceğim. Peki ya sonrası?

Lost 4×10 (4. sezon 10. bölüm)

4. sezonun 10. bölümü “Something nice back home” (eve geri dönüşte güzel birşey) adını taşıyor ve sadece bu bölüm adından yola çıkarak fikir yürüttüğümüzde adadan kurtulanları hoş bir sürprizin (!) beklediği kanısını uyandırıyor.

“Lost 4×09 nihayet ve 4×10” üzerine 2 yorum