Lost 6. Sezonun Yeni “Spoiler” Fragman Videosu

Lost'un son sezonu 6. sezon

Tüm Dünya’da izlenme rekorları kırılan Lost’un finali olacak olan 6. sezonu 2010 Ocak sonu ya da Şubat başında gösterime girecek. 5. sezonun sonunda zamanda yolculuk yaparak geçmişte yerine getirecekleri aksiyonlarla geleceği değiştirmeye çalışan kahramanlarımızın, Oceanic 815’in uçuşunu kazasız belasız – ve de adaya düşmeden – Los Angeles LAX havalimanına başarılı bir iniş yaparak noktalaması için verdiği uğraşların sonucunu izlemek için heyecanla beklemekteyiz.

Sezon 6’da tüm sorularamızın cevabını alacağımızı biliyoruz, ancak 2010’a kadar sabrımız taşmadan bekleyebilir miyiz sorusunun cevabını şahsen ben bilmiyorum. O yüzden burada sezon 6 ile ilgili birkaç “spoiler” fragman videosu yayınlıyorum. Bunlar Comic Con festivalinde Lost yapımcılarının resmi olarak gösterdiği “spoiler” videolar:

Yeni Oceanic Havayolları Reklamı – Oceanic bugüne kadar hiç kaza yapmamakla övünüyor:
[flashvideo filename=”/wp-content/flvids/NewOceanicAirlinesCommercial.flv /]

Hurley Avustrulya’dan Los Angeles’a sağ salim uçmuş ve o zaman hayalinde olan Mr Clucks adlı kızarmış tavuk restoranları zincirini açmış.
İşte reklamı:
[flashvideo filename=”/wp-content/flvids/Hurley-MrClucks-Reklami.flv /]

“Amerika’da en çok aranan Suçlular” adlı televizyon programında Kate Austin’den bahsediliyor:
[flashvideo filename=”/wp-content/flvids/LOST-ComicCon-Panel-Kate-Americas-MostWanted.flv” /]

Bir sonraki sayfada ise Internet’de bulduğum başka bir Lost 6. Sezon fragmanı diye bulduğum başka bir video var.

Bu fragmanda da Jack otel odası gibi bir yerde uyanıyor – demek ki “planları” bir şekilde işe yaramış – adada değil sonuçta! Odada başka biri daha var: Baygın yatan bir kadın. Kim olduğunu bilmiyoruz. Hatta oda da sanki başka biri daha var? Yoksa, Jacob mı? Ya da belki de seyirci kitlesinin ‘Esav’ adını verdiği Jacob’ın hısmı (mitolojide Hz. Yakup’un kardeşi olan Esav, bazı tercümelerde Ays adı ile de anılıyor…)! Lost’la ilgili forumlarda Esav’ın duman canavarın ta kendisi olduğuna dair teoriler bile türetilmişti. Eğer değilse bile Benjamin Linus’a Jacob’a karşı John Locke kılığında kurduğu komplodan dolayı duman canavarla işbirliği içinde olduğunu biliyoruz!

Bunlar da aynı kanıyı destekliyor.

sonraki sayfa (yazının devamı) »

“Lost 6. Sezonun Yeni “Spoiler” Fragman Videosu” üzerine 33 yorum

 1. dikkatle izlersen jackin ellerinin kana bulaştığı ve yatağın altındaki insanın kim olduğunu görebilirsin. tam olarak o sahneyi bulamadım filmi ( dizi ise diziyi) indirip bakmak lazım

 2. Bunun dizi ile alakası yok video yu iyi izlerseniz camdaki adamın tanıdık olmadığını ve video bittikten sonra abc kanalında yayınlanmış olduğunu kanıtlama çabası ile ekran karardıktan sonra abc logosunu koymuşlar ve lostun kaya yazısı bu tamamen kandırmak için yapılmış bir görüntüdür.Ve eminim ki bu görüntü matthew fox un (jack) oynadığı bir filmden görüntüdür.Yazdığım yazıyı okuduktan sonra videoyu bir daha izleyin sizde bu videonun yapmacık olduğunu anlayacaksınız

  1. Merhaba ABC (berke-lost),

   Haklı olduğuna inanmak istiyoruz, ama nedense bir türlü şu emin olduğunuz “matthew fox un (jack) oynadığı” başka bir filmin adını kimseye söyletemiyoruz.

   Hani Mathew Fox elli bin tane filmde oynamış olsa anlayacağım, fakat filmografisi pek de kalabalık değil. Haydi söyleyiverin bu görüntü hangi filmden, kanıtlayın şu tezinizi.

 3. 6.sezon hakkında çıkan haberlerde ben jack in babasıyla ilgili hiç bir bilgiye rastlamadım bence suan en büyük bilinmeyenlerden biri o bilgisi olan biri bana cevap yazarsa sevinirim ayrıca sezon finalinin başında jacop ın yanında gördüğümüz adama ne oldu bilgisi olanlarda cevap bekliyorum

  1. Amerika’da Lost ile ilgili tartışma forumlarında, beyaz giyinen Jacob‘ın (Yakup) yanındaki siyah kostümlü adamın Eseau (İshak) olduğu, aynı zamanda duman canavarın da, ta kendisi olduğuna dair teoriler geliştirildi.

   Duman canavarın bugüne kadar yaşanan tecrübelerden karşısına çıktığı insanların beynini okuyarak onların tüm hayatı, güçlü ve zayıf yönleri hakkında bilgi toplayabildiğini, ve – kuvvetle muhtemel – ölülerin cesetlerinin canlı olarak kılığına girdiğini anlıyoruz. Bu durumda Jackin babası (tabutuyla cesedi adaya düşmüştü), Alex ve John Lock’ın da duman canavarın ya ta kendisi, ya da onunla ilişkili birşey olduğunu biliyoruz.

   Ayrıca 4. sezonda Jack’in flash-forward’larından birinde Jack bir akşam geç saatte ya da gece erken saatte, (Hurley’le daha önce yaptığı görüşmeden canı sıkkın ve kafası karışık bir halde) hastaneden çıkmak üzereyken yangın alarmı sebepsiz yere çalışmış daha sonra da babasının hayaletini tekrar görmüştü. Önceki ipuçlarını tekrar dikkate alıp analiz edersek, Jack’in babasının hayaleti diye birşeyin söz konusu olmadığını, onun Jacob’ın (Yakup) hısmı Eseau (İshak) yani duman canavarın ta kendisi olduğuna dair kanılar güçleniyor. (Yangın alarmı burada önemli bir ipucu!)

   John Locke kılığında Richard’ı nasıl yanılttığı ve Ben’i nasıl kandırdığı da 5. sezonun 12. bölümünden başlayıp sezon sonuna kadar meydana gelen gelişmelerle, bu ana teoriyi desteklemekte.

   Başka sorusu olan?

 4. sizin dediğiniz doğru olabilir ama neden jackin babasının bedebine giriyo başkası da olabilir ayrıca eloise jack e diyo ki adaya giderken babana ait bi şeyi john locke ver tabutuna koy diyor bu ne alaka oljuyo hem jacop o adamın yapabileceklerini de biliyo olması gerekir bence

  1. güzel bir noktaya değinmişsin. bence Jacob bunu önceden gördü zaten, kahramanlarımız bombayı patlatarak uçak kazasını ‘geri al’dılar (undo) bkz. 2. sayfadaki spoiler fragmanlar.
   diğer soruların cevabını da hep birlikte 6. sezonda göreceğiz şubatta…

 5. bence haklısın buket ama go nun dediği gibi fragmana itiraz eden kimse görüntünün başka hangi film veya diziye ait olduğunu söyleyemedi. en azından sahneyi. belkide lostun 6. sezon setindeyken yakalanmış kaçak bir görüntüdür

 6. bence yukarıdaki video kesinlikle lostla ilgili bir videodur ayrıca aynadaki yansımada bence kesinlikle adını unuttum ama faradayın annesi olan o esrarengiz kadın dikkatlice bakarsanız sizde anlarsınız

 7. arkadaşlar bi şey daha var jack uyanınca ilk sağ tarafına bakıyo. sağ tarafından apandist ameliyatı olmuştu hatırlarsanız. orada yara izi falan yoktu demek olaylar hiç yaşanmamış jack de ameliyat olmamış oluyo. ama tabii bu losttan bi sahne ise.

 8. ben size söyleyeym bu görüntünün ne olduğunu arkadaşlar mathew fox hunter diye bi dizide oynamış 2002 de onun görüntüleri ben yazın çok takılmıştım bu görüntüye araştırmıştım ..siteyi yeni farkettim cevap yazmak istedim

 9. Teşekkürler, Can.

  Lost fan’larını aydınlatmış olduk böylece.

  Bu arada merak edip de bilmeyenler için:
  Lost 6. sezon, 2 Şubat 2010’da başlıyor, üstelik de 2 saatlik bir gösterim ile (muhtemelen ilk iki bölüm arka arkaya gösterilecek)

 10. Bendeniz konuyu siz sevgili katılımcı okuyculara izah edeyim.

  Şincik bu yazının ilk sayfasında 3 video var – bunlar kesinlikle Lost 6. sezondan (ABD’de Comic Con festivalinde de çıkmıştı). 2. sayfada ise sahte bir video var – daha doğrusu arkadaşların belirttiği gibi Matthew Fox’un Haunted’dan alınmış bir sahnesi.

  Lost’un 6. Sezonunun ilk Bölümünün ilk 6 Dakikası başlıklı sayfada da yeni gerçek 6. sezondan alınmış video klipleri var.