Lost sezon 5 gümbür gümbür geliyor

Lost 5. sezon

Sezon 4’ü bitirenlerin tipik sorusu:

Lost’un 5 inci sezonu ne zaman başlayacak?

Sezon konu başlığı “Destiny Calls” (Kaderin Çağrısı) olan 17 bölümlük popüler drama / bilim-kurgu tv dizisi Lost’un beşinci sezonu Amerika’da ABC kanalında (American Broadcasting Company), Kanada’da CTV’de Ocak 2009’da gösterime girip Mayıs 2009’da son bölümünü yayınlayacak.

Bu sezonda da Oceanic havayollarıın 815 no’lu uçuş seferinde kaza yapan uçaktan kurtulanların hikayesi kaldığı yerden devam ediyor. Önceki sezonun sonuna kadar kazazedelerin bir kısmının adadan nasıl kurtuldukları, geri kalanının da adayla birlikte hem mekan hem zaman içinde nasıl yokoldukları (KAYBOLDUKLARI!) işlenmişti.

[flashvideo filename=”https://go-blog.ozar.net/wp-content/flvids/Lost-sezon5-promo.flv” width=”460″ /]

Lost’un yaratıcılarından ve prodüktörlerinden biri olan Damon Lindelof’un anlattıklarına göre, bu (5.) sezon konu olarak “adadan kurtulanların niçin adaya tekrar geri dönmeleri gerektiğini” işliyor. Bugüne kadar flash-back (geçmişten hatıra görüntüleri) ve flash-forwardlarla (gelecek zamandan görünütler) sunulan önceki sezonlardan farklı olarak, sezon 5 daha farklı bir şekilde kurgulanmış. Her bölümün bir kısmı adanın dışında geçen olayları işlerken, kalan kısmı da adada kalan fakat farklı bir zamana boyutuna geçmiş olan karakterleri konu edecek.

Lost’un 5. sezonu, 3 saatlik bir premiyerle ve arka arkaya gösterilecek olan (Lost 05×01 ve 05×02 başka bir deyişle Lost s5 Ep 1 ve 2) iki bölümle 21 Ocak 2009’da Amerikan TV ekranlarına gelecek. Sezonun geri kalanı Mayıs 2009’a kadar Çarşambaları saat 9’da gösterimde olacak.

“Lost sezon 5 gümbür gümbür geliyor” üzerine 8 yorum

  1. sonunda yav öldüm bekleye bekleye
    çok feci bağımlısı olmuşum bu lostun ya . ne olacak bilmiyorum
    5.sezon son bölümmmüş inşallah kafamda hiçbir soru kalmadan biter

  2. dumanın sırrını ben tahmin ediorm byük ihtimallae şu yaşlanmayan adam onu kontrol edio ve bu şey bence bi hayalet gibi bişi adaya sırrını katan ve gücü verende o 🙂

  3. Bu sezon gizemler açıklanmaya başlar umarım.6. sezon son olacakmış.Ya bu sezon ya da öbür sezon… Başka çareleri yok senaristlerin. 🙂

    İnşallah bu sezonda Dharma duman olmayız. 🙂