Lost 5×14 / s05e14 – “The Variable”

Kate, Jack ve Dan (Faraday)Geçen Bu hafta Lost’un 100. bölümünü izlemek için sabırsızlıkla beklediğimiz 22 Nisan’ı 23 Nisan’a bağlayan gece yine bir hayal kırıklığına uğramıştık:

Çünkü Lost’un 100. bölümü olan (5×14) “The Variable” adlı bölümünün ABC televizyonundaki gösterimine bir hafta daha ara verilip, 29 Nisan’a (yani bu haftaya) ertelenmişti. Fakat beklediğimize değdi.

Bu bölümün fragman videosunu burada izleyebilir ya da indirebilirsiniz:

[flashvideo filename=”/wp-content/flvids/abc-lost5x14-fragman.flv” /]

Lost’un 5. sezonunun 14. bölümü (Lost 5×14) için torrent sitelerindeki en popüler olan bağlantı Lost.S05E14.HDTV.XviD-NoTV.avi (233 indirme) (350 MB)
Türkçe altyazısı da Lost.S05E14.HDTV.XviD-NoTV.srt (180 indirme)

Henüz izlememiş olanlar için bu yazının devamı bir “spoiler” niteliğinde olabilir…

Bu bölüme gelene kadar “duman canavar’ dahil bir çok esrarın perdesi aralanmış oldu. Şimdi Dharma’da kızışmaya başlayan ortamın “Swan” (Kuğu) istasyonunun inşaatında yaşanan sorunlar ile ilgili olup olmadığını büyük ihtimalle bu bölümde göreceğiz. (Örn: Her 108 dakikada bir düğmeye basılması zorunluluğu belki de bununla ilgiliydi.)

Peki Penelope Widmore’un Eloise (Faraday’ın annesi) ile ne işi olabilir dersiniz?

Penelope & Eloise

“Lost 5×14 / s05e14 – “The Variable”” üzerine 3 yorum

  1. Penelope de Charles Widmore’un kızı olduğuna göre annesi Eloise olabilir.. Yani bu durumda Penelope ile Daniel kardeş olurlar ama bunun senaryoya herhangi bir katkısının olacağını zannetmiyorum.. Gene de 5. sezon muhteşemdi.. 6 da yolda.. Keşke hiç bitmese..