Kara Kuvvetleri Komutanlığının (KKK) Web Sitesi

kkkVazifesi Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir unsuru olarak, Türk yurdunun ve anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyeti’nin korunması ve kollanması ile ilgili kendisine verilen görevleri yerine getirmek olan Kara Kuvvetleri Komtanlığının web sitesinde başlıca KKK vazifesi ve görevlerine ait bilgiler, diğer TSK web sitelerine ait linkler, ve personel başvuru formları yer alıyor.

http://www.kkk.tsk.mil.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

(Google’da kkk kelimeleri ile arama yapınca ilk çıkan sonuç da bu aynı zamanda…)

Google istatistiklerine göre bu ay en çok aranan sitelerden biri olan KKK‘nın sorumlulukları başlıca ağağıdaki gibi:

 1. Dış tehditlere yönelik görev ve sorumlulukları :
  1. Savaşı önlemek için etkili ve caydırıcı bir Kara Gücü’nü oluşturmak ve idame ettirmek,
  2. Ülke topraklarını savunmak,
  3. Milli sınırların güvenliğini sağlamak,
  4. İttifak üyelerine yönelik tehditlere karşı veya oluşturulacak koalisyonlar içerisinde çok uluslu ortamlarda gerektiğinde kuvvet kullanmaya hazır olmak.
 2. İç istikrarın sağlanmasında görev ve sorumlulukları :İlgili yasalarda yer alan hükümler çerçevesinde; kamu kurum ve kuruluşları, hükümet dışı ve özel teşkilatlarla müştereken, aşağıda belirtilen görevleri yapmaktır.
  1. Terörle mücadele,
  2. Toplumsal olaylarda asayişin ve güvenliğin sağlanması,
  3. Doğal ve suni afetlerde yardım,
   (1) Orman yangını,
   (2) Deprem,
   (3) Sel,
   (4) Çığ,
   (5) Kuraklık,
   (6) Salgın hastalık,
   (7) Nükleer kazalar,
   (8) Mültecilerin kontrolü vb.
  4. Kara Kuvvetleri’ni tanıtmak ve toplumla Kara Kuvvetleri arasındaki bağı güçlendirmek,

3. Uluslar arası istikrarın sağlanması ile ilgili görevler :

a. Barışa destek harekatı görevleri,

b. Dost ve müttefik ülkelere askeri yardım,

c. Silahsızlanma ve silahların kontrolü.

“Kara Kuvvetleri Komutanlığının (KKK) Web Sitesi” üzerine 10 yorum

 1. sayın komutanım ben 28.04.1991 dogumlu nurullah sakarya samsun benim askerligim geldi ve askerde komando olmak istiyorum bu sehitlerimizin acılarına artık dayanamıyoruz ya yapın beni de komando köpekleri süründüreyim daglarda yada feda olsun bu vatan a canım biz bu vatanı kolay kazanmadık kı kolay verelim beni de komando yapmanızı saygılarımla arz ederım..

 2. komtanım neden beni uzman çavuş yapmadınız benim ben bu vatanı çok seven mehmetçik benim babam yurt dışında yaşıyor diye neden beni neden uzman çavuş yapmadınız benim suçum neydi komtanım allahını seven bir cevap versin bana NEDEN?

 3. ben

  p.er muhammet aydoğan burdur as.kr.lk.şb.bş.kn.lı. da.
  25.08.2010 tarıhınde burdur devlet hastanesınde?
  amalıyat oldum ve
  1 bir ayhavadeşimi verdıler
  27.08.2010 tarıhınde ısbarta askerı hastanesıne gıtim
  raborumu onaylatmak icin uroloji de
  görevyaban rutbeli bersonel tarafından
  onaylamadı benı kovdu

 4. Durumumu nası anlatıcağımı bilemiyorum bişekilde sesimi duyurmam gerekiyo; Ben bu sene kpss’ye girdim ve tekstil önlisans mezunuyum bölümümden atamam yok iyi bi puan almama rağmen ne merkezi nede açıktan atanamıyorum.sizden ricam KKK’nın açtığı tekstil mezununu kontenjanlarına biz önlisanslarıda kabul etmeniz fakat biz boşta dururken sadece lise mezunları alınıyo bize kontenjan yok başvuramıyoruz bile benim tek ricam ben bu bölümün bi kademede olsa üstünü okumuşum bizimde başvurulara dahil edilmemiz bu konuda önlisans tekstil mezunları olarak maduruz gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

 5. 23 üncü sınır tümenine bağlı seslice taburunda uzman çavuş olarak çlışıyordum 31 aralık 2011 itibari ile sözleşmem bitti ve tekrar yenilemedim. sorun bu gün ocak 26 2012 olmasına rağmen tazminatım hala yatmadı bana söylenen evrağın eksik,(eksik evrağın sorumlusu benmiyim) personel şubeler arasındaki irtibatsızlığın cezasını biz çekiyoruz. ayrıca tazminatı yatan arkadaşlarla başka birliklerde bırakan arkadaşların tazminatlarını karşılaştırdığımızda ise aynı günde görev yapmış ve aynı bodro ya sahip kişiler arasında yatan parada farklar olduğunu tespit ettik.

 6. ıstanbul sılıvrı selımpasa jandarma karakolunda 90/1 tertıp sofor olarak askerlık yapıyordum devrıyemızın bırınde yasa dısı kacakcılık yapanları 301 kl uyusturucu madde ıle yakaladık bu olay ıle ıstabul ıl jandarma komutanımız bende dahıl 4 kısıyı mukafatlandırdı ayrıca buradan kendısıne tesekkur edıyorum bu mukfatın karsılıgı hesabınaıza yatıracagımız 1750 tl olarak sonuclandırdı bu tarıhe kadar bır netıce alamadım su an ıs bulamadıgım ıcın calısmıyorum bununla ılgılı bana yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tesekkur ederım saygılarmla

 7. ben van başkalede jandarma komando olarak askerliğimi yaptım 18.05.2013 terhiş oldum ben görevde kayalıklardan düşerek kuyruk sokumu kırdım 1 ay boyunca ağrısını çektim hava değisimine gönderdiler beni komutanlarım beni uçakla göndermek için devletimice ayit olan türk hava yollarından bilet almak için telefon etti tük hava yolları kabul etmedi yatarak gitmem grekiyordu götümücün üstüne bir ay oturamadık neyşe biz yinede vatan sağ olsun dedik ben kendi imkanlarımla bilet keçtim evime gittim sonra istanbulda gümüş suyu askeri hastanesinde muayane oldum ben esenyurtda oturuyorum ordan gümüş suyu askeri hastanesine takşi tutarak kendi imkanlarımla gittim yine ben ayakta zor durduğum halde devletimden hiş bir yardım görmedim hep elini uzak tuttu neyse tutanak tutuldu bana komutanlarım dediki sana 16 milyar tazminat ödenecek olayın üzerinden 7 8 ay geçti kimse bana bi bilgi vermedi van başkalale komando taburunu aradım komutanlarıma tazmınat hakkımı sordum dediler askerlik subesine gitcen gittik askerlik subesi dedi öyle bir konu yok biz bakmıyoruz tazmınat hakkına ona taburun bakıyor sinop askerlik subesinede sordum orasıda aynı kelimeyi yaptı bende mahkeme yoluyla almayı düsünüyorum gerekirse mahkemeden bile hakkımı alamadımmı avrupa insan hakkı mahkemesine başvurucam ben suan girdiğim iş yerlerinden çıkartıyolar beni ağır birşey kaldıramadığımdan iş yapamadığımdan çıkartmak zorunda kalıyorlar ben suan mağdur durumdayım