Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan bitkilerle tedavi üzerine üç kitap

Bitkisel Kürler Rehberi

bitkisel-kurler-rehberi
Yıllardır bitkilerin insan vücuduna etkisini araştıran Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, merakla beklenen `Bitkisel Kürler Rehberi` kitabını nihayet tamamladı. Kitabıyla ilgili bugüne kadar ser verip sır vermeyen, ancak `çınar yaprağının faydalarını öğrenince üzerine basamayacaksınız` şeklinde tiyolar veren Saraçoğlu`nu konuşturmayı başardık. Saraçoğlu`nun açıklamaları en çok kireçlenme sorunu yaşayanları sevindirecek.

Bitkisel Kürler Rehberi
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu

Yayın Yılı: 2009
226 sayfa
İthal Kağıt 13,5×21 cm
Karton Kapak

Bitkisel Sağlık Rehberi

bsr
“Bitkisel Sağlık Rehberi” 212 sayfadır. İçerisinde bir çok hastalıklara karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici kürler önerilmektedir. Maydanoz, adaçayı, papatya, karabaş, beyaz lahana, brokoli, karnabahar, pırasa, patates, domates, ebegümeci, üzerlik tohumu gibi daha bir çok sebze ve bitkilerin kür olarak kullanımları açıklanmaktadır. Hazırlama ve tüketim şekillerinin hangi hastalıklarda yardımcı ve destekleyici tedavi olarak kullanılacağı açıklanmıştır.”

Bitkisel Sağlık Rehberi
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu
215 sayfa
(16,5×23,5 cm);
Karton Kapak;

Tıbbi Bitkiler Rehberi

Tıbbi Bitkiler Rehberi “Tıbbi Bitkiler Rehberi” içerisinde bir çok hastalığa karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici kürler önerilmektedir. Tarçın, dereotu, tere, söğüt yaprağı, avokado yaprağı, nane, asma yaprağı, biberiye, karanfil, cilt temizleyici, yaşlılık lekelerine (lentigo) karşı bitkisel öneriler ve cilt maskesi sunulmaktadır. Ayrıca, beyaz lahana, brokoli, soğan, patates ve lavantanın yepyeni özellikleri ve yeni araştırma sonuçları açıklanmakta ve kür olarak kullanımları sunulmaktadır. Emziren annelerin sütlerini artırıcı, şeker hastalarında insulin hassasiyetini yükseltici gibi değişik kürler de içerir.

Tıbbi Bitkiler Rehberi
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu

Yayın Yılı: 2008
220 sayfa
16,5×23,5 cm

Karton Kapak


İbrahim Saraçoğlu'ndan Bitkisel Kürler Rehberi Kitabı‘Bitkisel Sağlık Rehberi’ Saraçoğlu’nun uzun yıllar süren araştırma sonuçlarını kısmen derlediği bir kitaptır. Her kesimden insanın kolayca anlayabileceği bir dille yazılmıştır. Sağlıklı bir yaşamın temel kuralı olan önleyici ve koruyucu bitkisel kürler önerilmiş, bu kürler yardımıyla henüz ortaya çıkmamış bir çok hastalığı önleme imkanı sağlanmıştır. Bazı Hastalıkların tedavisinde de mükemmel bir destekleyici rol oynayabilecek çok değişik bitkisel kürleri de bu kitapta bulabilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu’nun seminerlerinde birçok biyolog, hekim, biyokimyacı ve ziraatçi, bu bitkisel çözümlere yoğun ilgi duyduklarını göstermişlerdir. Gelen sorular doğrultusunda daha spesifik açıklamalar yaparak bu kitap hazırlanmıştır. Bu kitabı okurken fihristine bakıp sadece ilgilendiğiniz konuyu okumamanızı tavsiye ederim. Zaman buldukça baştan sona kadar okuyunuz. İçerisinde hiçbir yerde yayınlanmamış çok sayıda yeni ve orjinal bilgi bulacaksınız. Bu bilgiler yeri geldikçe anlatılmış ve serpiştirilmiştir. Sizlerin bir solukta okuyup geçtiği cümlelerin arkasında uzun yılların araştırması olduğunu unutmayınız. Bitkisel tedavi veya bitkiler üzerine araştırma yapan bir çok araştırmacıya ışık tutacağına ve onlara yeni araştırma konularının kapılarını açacağına inanıyorum.

Ülkemizde orta yaşın üzerindeki pek çok kişi kireçlenmeye bağlı ağrılar çekiyor, dizlerini bükemiyor, merdiven çıkamıyor ve yürümekte zorlanıyor.

`Doğadaki hangi bitkide bunun şifasını bulurum?` diye yola çıkan Saraçoğlu, sürdürdüğü araştırma sonrası çınar yaprağının kireçlenmeyi tedavi edici etkisini ortaya çıkardı. Çınar yaprağının en ideal kullanım şekli suda kaynatıp içmek. Olgun ve tazesi tercih edilen yaprağın miktarı, suyunun ölçüsü ve ne kadar kaynatılacağı çok önemli. Bu senenin hemen başında gerçekleşen bu keşif sebebiyle 2009 yılı çınar yaprağı yılı olacak. Hatırlarsanız geçtiğimiz yılı da Saraçoğlu `sarı soğan yılı` ilan etmişti. Çünkü geçen yıl içerisinde gelen birçok kadın hasta yumurtalık kistlerinden, yumurtalık kanserinden, miyomdan ve erken menopozdan şikâyetçi olmuş. Ünlü doktor, bu yüzden Allah`ın soğanı kadınlar için yarattığını düşünüyor. Ama soğanı öyle yemeklerin içine katarak ya da yanında tüketerek yemeyeceksiniz. Soğandan şifa bulmanın en etkili yolu tüm bitkilerde olduğu gibi suda kaynatma.

Ancak burada da unutulmaması gereken önemli bir nokta bulunuyor. O da bitkileri kaynatma süresi. Mesela bir brokoliye 6 dakika kaynatma süresi verildiyse bu 7 dakikaya çıkmamalı. Aksi halde bitkiler yüzde 90 özelliklerini kaybedebilir. Karnabahar ülsere, havuç unutkanlığa, papatya sinüzite, kekik mide bulantısına karşı etkili. Ama mesela karnabaharı tuz, baharat, salça, kıyma ile pişirirseniz kimyası bozuluyor ve tedavi edici özelliği kayboluyor. Bütün bitkilerin amaca uygun kullanılması kür şeklinde kullanmakla mümkün. Ancak burada unutulmaması gereken çok önemli noktalar var. Başta da dediğimiz gibi bitkilerin miktarı, ne kadar su kullanılacağı ve kaç dakika kaynatılacağı çok önemli.

Saraçoğlu`na göre bir de belirli zaman aralıklarıyla bunu yapmalı. Çünkü ancak o zaman önleyici ve tedavi edici gücünden faydalanılabilinir. Bu yeni kitapta ilk kez kronik yorgunluk, romatizma ve mantar hastalıklarına yönelik kürler bulunuyor. Özellikle eklem romatizmaları için önerilen kiraz sapı ve ısırgan muhteşem bir ikili oluşturuyor. Mantar için aynısafa bitkisi etkili. Bu bitkileri aktarlardan alırken raf ömürlerinin bir yılı geçmemiş olması gerekiyor. Aksi halde hiçbir faydası olmayabilir. Bitkilerin taze olduğunu anlamanın da püf noktaları var. Mesela kiraz sapı şayet bir yıllık raf ömrünü tamamlamamışsa kaynamış suya attığınızda kiremit rengini alır ama bir yıldan eski bir bitkiyse açık kahverengi bir görünüm oluşur.

sebzeler ve meyverelrHangi bitki, hangi hastalığa etkili?

 1. Havuç taze sıkılmış suyu: Unutkanlık ve alzheimer
 2. Kekik: Mide bulantısı. Özellikle kemoterapi sonrası bulantılar
 3. Taze beyaz üzüm: Kalpteki ritim bozukluğu
 4. Kereviz-ıspanak: Demire bağlı kansızlık
 5. Lavanta: Hepatit B ve hepatit C
 6. Karnabahar: Kronik idrar yolları enfeksiyonu
 7. Papatya: Sinüzit
 8. Patates: Bağırsak kanseri
 9. Brokoli: Erkeklerde prostat, kadınlarda fibrokist
 10. Karabaşotu: Beyin tümörü ve kan kanseri
 11. Keçiboynuzu: Alerjik astım ve akciğer hastalıkları
 12. Sarı soğan: Yumurtalık kistleri, miyom, prostat
 13. Maydanoz: Hepatit B, cilde canlılık-zindelik
 14. Beyaz lahana: Selülit, bağırsak kanseri
 15. Pırasa: Kabızlık, böbrek taşı
 16. Adaçayı: Bademcik, farenjit
 17. Mercimek: Kolesterol düşürücü

Not : Bütün bu bitkiler kür şeklinde uygulanmalı.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Hakkında…

Aslen Safranbolu`lu olan İbrahim Saraçoğlu 1949 doğumlu.

Kimya eğitimini tamamladıktan sonra 1982 yılında Avusturya Bilim Araştırma Fonunun desteklediği proje üzerinden doktora çalışmasını Avusturya Graz Teknik Üniversitesinde tamamladı. Aynı üniversitenin biyoteknoloji-mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak çalıştı.

1986 yılında Çukurova Üniversitesinde çalışan Saraçoğlu, 1987 doçent, 1994 yılında profesör oldu. Çukurova Üniversitesinde çalıştığı bir yıl içerisinde Türkiye`de Lablı deterjanlara geçişin öncülüğünü yaptı. AVL araştırma merkezi fizik ve medikal sensörler bölümlerinde araştırmacı ve üst düzey yöneticiliğine paralel olarak, Karl Franzes Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Saraçoğlu, Bergama`da siyanür ile altın üretimine ilk karşı çıkanlardan, bu konudaki görüşlerini “Yeniyüzyıl” gazetesinde ve görsel medyada geniş bir biçimde tartışmaya açmıştır.

1994 -1996 yıllarında Viyana Teknik Üniversitesinde profesör olarak çalışan Saraçoğlu, bu yıllarda metabolit sensörlerin tıpta uygulamaları üzerine araştırmalar yaptı ve yöntemler geliştirdi. Yoğun bakım servislerinde (critical-care) kullanılan oksijen sensörlerine, İnce-Film Teknolojisini ilk uygulayan Saraçoğlu`dur. Prof. Saraçoğlu`nun uluslar arası yayınlanmış bir çok makale ve patentleri var.

1985 yılından beri yenilenebilir enerji kaynakları ve çevre teknolojileri ve de ÇED Raporlarının hazırlanması konularında uluslar arası danışmanlık hizmeti vermektedir. Özellikle Türkiye`de belediyelere sanayii kuruluşlarına konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uzun yıllardan beri bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkilerini araştıran Saraçoğlu son yıllarda ağırlıklı olarak Bitki-Biyokimyası üzerine araştırmalarını aralıksız sürdürmektedir. Bitkilerin tedavi, önleyici ve koruyucu gücüyle insanda henüz ortaya çıkmamış bir çok hastalığın ve özellikle kanser türlerinin engelenebildiğini savunan Saraçoğlu`nun, Amerika ve Avrupa`da bir çok sağlık sitesi ve forumları “prof. saraçoğlu yöntemlerini” tüm dünya insanlarının hizmetine sunmaktadır. Hepatit hastaları için mükemmel bir destekleyici tedavi sağlayan lavantanın bu gücünü ilk defa ortaya koyan Saraçoğlu`dur. Brokolinin, prostatit ve iyi huylu prostat büyümesine karşı (benigne-prostate hyperplazy) ve lavantanın Hepatit-B ve Hepatit-C ye karşı tedavi yöntemini ilk bulan ve dünyaya tanıtan yine Prof. Saraçoğlu`dur. Bitkisel tedavi konusundaki araştırmalarını ve uygulama şekillerini (kürlerini) “Bitkilerdeki Sağlık Mucizesi” ve de “Bitkisel Sağlık Rehberi” adlı kitaplarında yayınlamıştır.

İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun iletişim bilgileri

Çağrı Merkezi Telefon Numarası : 0850 221 01 61

“Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan bitkilerle tedavi üzerine üç kitap” üzerine 13 yorum

 1. ben habatit b taşıyıcı hastası oldugumu 2 ay önce ögrendim .bunun için bitkisel tedavi yöntemi varmı.ibrahim beyin muayenesi varmııdr bunu ögrenmek istiyorum .birde nasıl iletişime geçebilirim.

 2. merhaba ben hepatit b hastasıyım karın boşluklarında asit var karın boşluklarımdaki asit beni cok ratsız ediyor bazen nefes almakta bile zorlanıyorum hepatit icin ilac kullanıyorum ama hepatitimin karaciger yetmezliliginin sınırda oldugunu söylediler bunun icin sizden bir kür istiyorum en azından asitimi biraz daha azaltıcak bir kür olursa sevinirim

 3. çok yararlı bi site , halkla ilgilenmeniz çok güzel bişey , başarılarınızın devamını diliyorum

 4. selam ben 28 yasindayim sogan kurunu 6 gundur kulaniyorum sanirim yanlis icmisim, önceden kaynatilmis suyun icinde deyilde suyla birlikte 5 dakika kaynatip kullandim faydasi olurmu bu sekilde cevap verirseniz sevinirim saygilarimla aysel:):)

 5. benim teyzem kronik hepatit c hastası pegitron ve ribavirin tedavisini gördü.trobositleri 52 düstü.Tedavi durduldu.Ne yapabiliriz tavsiyenizi solermisiniz?

 6. 30 yaşında erkek yeğenimde sol böbreğinde tamamen sağ böbrekte kısmen kistler oluşmuş.ankara başkent hastanesi ancak amerikada tümörlerin temizlenmesi gerektiğini sonrasındada sol böbreğin alınması gerektiğini söylemiş.babasıda 30 lu yaşlarda tek böbreğini aldırmıştı 50 yaşındada diğer böbreği alındı diyaliz hastası olarak yaşadı ve 2 yıl sonrasında öldü.sizden ricam bu çocuk için önerebileceğiniz tedavi varmıdır.esra ceyhanın programında izlemiştim profösör dostunuzun hanımında böbrek kistleri varmış siz soğan kürünü önermi,şsiniz.çok rica ediyorum bu çocuk için bize yardımcı olun lütfen saygılarımla teşekkür ediyorum.

 7. Merhaba Ben çalıan bir bayanım. Bir Tv Proğramında sizleri dinlemeğe çalıştım ama beniç için önemli olan konuyu kaçırdım kireçlenme hastalığına hangi ağaç yaprağı iyi geliyordu onu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

 8. Merhabalar ben hepatit B taşıyıcısıyım bana önerebileceğiniz bitki kürü varmı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 9. hocam patatesın kolon kanserıne ıyı geldıgını soyledınız aca nasıl kullanacagım hakkında bılgı verırmısınız ben kolan kanserını gecırdım ama ALLAHA sukurler olsun sımdı ıyıyım ama korkuyorum cevaolarsanız cok sevınırım ıyı aksamlar

 10. IYI GUNLER HOCAM BANA SIZI COK OVDULER.BEN SIZE NEWYORKTAN YAZIYORUM SIZIN BANA YARDIMCI OLABILICEYINIZI DUSUNUYORUM.BENIM KAN SEKERIM YUKSEK,SINIRDA CIKIYOR HGB AC1 6.2 CIKTI BANA BITKISEL TEDAVI ICIN YARDIMCI OLUSANIZ COK SEVINIRIM.SIZINLE DIREK BALANTI KURABILICEYIM BIR TELEFONUNUZ VZRMI. CEVAPLARSANIZ MEMNUN OLURUM.

 11. Aylin Hanım,

  Bu sayfadaki yazının tamamını okusaydınız, sorunuzun cevabının zaten yazının sonunda olduğunu görürdünüz.

  Arkadaşlar,

  Lütfen buraya birşey yazmadan önce

  Sorduğunuz şeyin cevabının zaten sayfada olup olmadığını bir kontrol edelim.
  Yazdığımız yazı konuyla ilgili bir yorum veya soru olsun…
  Özel mesajlarımız için İrtibat sayfasındaki iletişim formunu kullanalım.
  Bu sayfadaki ile alakalı olmamasına rağmen ille de birşey yazmak veya sormak istiyorsanız Forum sayfasından giriş yapıp, oraya yazalım.

Yorumlar kapalı.