Doğa herşeyi biliyor

Havuç dilimi

Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.

 

Domates dilimi

Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

 

Üzüm
Üzüm salkımı kalp şeklindedir, her bir üzüm tanesi kan hücresi gibi görünmektedir ve araştırmalar üzümün ciddi kalp ve kan canlandırıcı bir gıda olduğunu göstermiştir.

 

Ceviz
Ceviz küçük bir beyin görünümündedir. Ve beyin fonksiyonlar için faydalıdır.

 

Fasulye
Fasulye böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.

 

sap kereviz

Sap kereviz, Çin lahanası ve Rhubarb (bizde yok) kemiklere benzer. Bu gıdalar kemikler için faydalıdır, sodyum oranları eşit ve %23 dür. Gıdanızda yeterli sodyum yok ise vücut kemiklerden çeker ve kemikler zayıflar. Bu gıdalar iskeletinize faydalıdır.

armut

Patlıcan, avokado ve armut kadınların rahim ve serviks sağlığı ve fonksiyonlarını hedefler ve görünümleri bu organlara benzerler. Araştırmalar kadınların haftada bir avokado yemeleri halinde hormonları dengelediğini, istenmeyen doğum sonrası kilolarını azalttığını ve serviks kanserini önlediğini göstermiştir.

dilimlenmiş incir
İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyür. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini arttırır ayrıca erkek kısırlığını önler.

 

patates
Tatlı patatesin görünümü pankreasa benzer ve şeker hastalarının glisemik indeksini dengeler.

 

zeytin
Zeytin yumurtalıkların sağlığına ve fonksiyonuna yardımcı olur.

 

greyfurt
Greyfurt, portakal ve diğer narenciye meyveleri kadın göğüsüne benzer ve bunların sağlığına ve lenfin hareketine yardımcı olur.

 

sogan Soğan vücut hücreleri görünümündedir. Bütün vücut hücrelerinden atık maddelerin temizlenmesine yardım eder. Hatta gözlerin epitelyal katlarının yıkayan gözyaşlarına bile sebep olur.

 

“Doğa herşeyi biliyor” üzerine 2 yorum

  1. değerli arkadaşlar yukarıdaki bilgiler çok hoş.(doğa herşeyi biliyor!!!!). bence allah herşeyi biliyor demeliydiniz.herhalde laikliğe aykırı diye öyle söylemediniz.neyse gerçekleri görelim ve bu planlamayı şuursuz tabiata veya doğaya atfetmeyelim.doğa dediğimiz zaten yapılan yaratılan bütün varlıklardır.resim herşeyi biliyor demek ressamı görmemektir.şiir şairi, usta eseri gösterir.