Araç Klimaları ve Havalandırma Hakkında / Air Conditioning Hazards in Cars

(Scroll to the bottom for the English version…)

Arabanıza biner binmez derhal pencereleri açıp arabanızı havalandırın….ve de klimaları hemen açmayın…

Air Conditioning in Automobiles
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın

Arabanıza bindikten sonra lütfen camlarınzı açınız ve hemen klimayı açmayınız. Yapılan bir araştırmaya göre, Araba panosu, koltuklar vs. benzen üretir. Bu da kansere neden olan bir toksindir (arabanızda ısınmış plastik kokusunu anımsayın.) Bu toksin kansere neden olabilen özellik taşır; ilaveten kemiklerinizi zehirler, lösemiye, alyuvarların azalmasına , ayrıca hamile bayanlarda düşüğe de neden olabilir.

İç mekanlarda kabul edilebilir benzene seviyesi 0.01 metrekarede 50 mg’dır.…

Kapalı alana park edilmiş arabalarda bu oran 0.01metrekarede 400-800 mg seviyesine çıkar. Havanın sıcaklığının 17 derece ve üstü olan dış ortamlarda, ve de güneş altında park edilmiş arabaların içindeki benzen seviyesi ise kabul edilir seviyenin 40 katına ulaşır (0.01 metrekarede 2000-4000 mg benzen).

Air Conditioning Hazards in Cars

Please open the windows after you enter your car and DO NOT SWITCH ON the air-conditioning immediately.

Air Conditioning in Automobiles
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın

According to a research done, the car dashboard, sofa, air freshener emits Benzene, a Cancer causing toxin (carcinogen- take note of the heated plastic smell in your car). In addition to causing cancer, it poisons your bones, causes anemia, and reduces white blood cells. Prolonged exposure will cause Leukemia, increasing the risk of cancer may also cause miscarriage.

ac2
Dolayısıyla arabanın içindeki insanlar mutlaka bu zararlı havayı solumak zorunda kalırlar…

Arabanıza binerken, pencere ve kapılarınızı açıp arabanızı çok iyi havalandırınız.
Benzen vücuttan atılması çok zor bir toksindir ve de böbrek ve ciğerleriniz için de son derece zararlıdır.

Air conditioning in Automobiles

ac2
Acceptable Benzene level indoors is 50 mg per sq. ft. A car parked indoors with the windows closed will contain 400-800 mg of Benzene. If parked outdoors under the sun at a temperature above 60 degrees F, the Benzene level goes up to 2000-4000 mg, 40 times the acceptable level, and the people inside the car will inevitably inhale an excess amount of the toxins.

It is recommended that you open the windows and door to give time forthe interior to air out before you enter. Benzene is a toxin that affects your kidney and liver, and is very difficult for your body to expel this toxic stuff.

Air conditioning in Automobiles

Araç Klimaları ve Havalandırma Hakkında / Air Conditioning Hazards in Cars” üzerine 2 yorum

  1. Havalandırma ve Klima sistemleri yukarıda bahsedildiği gibi hayatımızda çok önemli role sahiptirler. Sağlıklı şekilde yapılmayan Havalandırma Sistemleri insan sağlığı üzerinde tehlikeli rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bu tür uygulamalarda işinin ehli firmalar ile çalışmak işi yaptıran kişi tarafından çok önemli bir husustur. Ülkemizde Havalandırma nın önemi her geçen gün anlaşılmakta ve buna uygun yeni projeler geliştirilmektedir.

    http://www.havalandirmasistemleri.com.tr