Etiket arşivi: Turkcell

iPhone 4 Türkiye fiyatları

Apple iPhone 4Apple’ın devrim yaratan cep telefonunun son modeli iPhone 4 nihayet Türkiye’ye geldi.

iPhone’un yeni özellikleri arasında yüksek çöznürlüklü “Retina” ekranı, (sadece servis sağlıyıcı operatörün 3G hattı üzerinden değil, WI-FI bağlantısı ile erişilebilen herhangi bir Internet hattı üzerinden de gerçekleştirilebilen) görüntülü konuşma özelliği “FaceTime”

Bugün Vodafone Türkiye ve Turkcell tarafından satışı başlayan yeni iPhone 4’ün fiyatları da yazının devamında…

iPhone 4 fiyatları

iPhone 4 Türkiye fiyatları yazısına devam et

Cep Telefonlarında Koşullu İletme (Conditional Forwarding)

koşullu yönlendirme
Cep telefonumla her arama yaptığımda ekranımdaki ‘aktif aramalar’ / “conditional forwarding” yazısı benim de dikkatimi çekiyordu, fakat durumun farkında değildim. ##002# ‘i aradım. Gerçekten de aktarma iptal dedi. Demek bize sormadan arama aktarması komutu verilmiş. Hemen siz de düzeltin.

AVEA, TURKCELL VE VODAFONE KULLANANLAR

Okuyacağınız yazı AVEA, TURKCELL ve VODAFON ‘u karalama kampanyası değildir.

Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın ve arayın. Ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek. Böylece bugüne kadar sizden para kırpan yönlendirmeyi kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlemi yapmadığınız müddetçe, size ulaşamayan herkesten bir kontör düşülüyor…

Bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese göndermenizi tavsiye ediyorum. Karşı taraf da aynı çözümü uygulamadığı takdirde sizin her aramanızda da , sizden de kontör düşüyor.

Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarlı ise, dinlediğiniz 1 sn’lik ‘aradığınız kişiye ulaşılamıyor’ mesajı için de bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz !!!

Cep Telefonlarında Koşullu İletme (Conditional Forwarding) yazısına devam et

Turkcell’den iPhone fiyatları

iPhone 3GBir önceki yazımda Türkiye’de önde gelen GSM operatörlerinden Turkcell’in, Apple ile yaptığı anlaşmaya istinaden iPhone 3G’nin Türkiye’de 26 Eylül’den satışına başlayacağını bildirmiştim.

İşte o gün geldi çattı!

Peki ya fiyatlar?

Turkcell’den 18 ay vade ile satın alınabilecek paketler aşağıdaki gibi:

Paketteki servisler

iPhone fiyatları

Aylık Paket ücreti*

Küçük paket

150 dk+150 SMS+ sınırsız internet paketi

279 YTL

75 YTL

Orta paket

500 dk+500 SMS+ sınırsız internet paketi

189 YTL

115 YTL

Büyük paket

1000 dk+1000 SMS+ sınırsız internet paketi

Ücretsiz

145 YTL

Turkcell’den iPhone fiyatları yazısına devam et

iPhone Resmi ve Yasal Olarak Nihayet Türkiye’de

iPhone

Uzun zamandır “iPhone Türkiye’ye ne zaman gelecek?” sorusuna yanıt olarak yüzlerce spekülasyon türemiş ve bir çok söylenti ortaya çıkmıştı. iPhone II olarak da bilinen iPhone 3G’nin tanıtımından kısa bir süre sonra Vodafone Türkiye, Apple ile bir anlaşma imzaladığını ve iPhone’u Türkiye’ye getirecek GSM operatörünün kendisi olduğunu duyurmuştu. Bununla da kalmayıp ön talepleri resmi olarak almaya başlamıştı.

Aradan çok fazla bir zaman geçmeden, Türkiye’nin en büyük GSM operatörü Turkcell de bu işe girdiğini açıklamış ve son durumda her iki operatörün de kendine özgü servislerinin sunduğu fark haricinde,  iPhone’u resmi olarak Türkiye’de satabileceği anlaşılmıştı.

iPhone Resmi ve Yasal Olarak Nihayet Türkiye’de yazısına devam et

Turkcell’in Apple ile anlaşması sonucu iPhone resmi ve meşru olarak Türkiye’ye geliyor(muş)!

Sabah.com.tr’deki bir yazıya göre Turkcell ve Apple, uzun zamandır beklenen bir anlaşma için masaya oturup sözleşme imzalamışlar yahut anlaşma hazırlıkları sürüyormuş. En azından o yazıdan ben öyle anladım.

iPhone kızıAslında bu uzun zamandır bir çok Apple fanatiği ve sempatizanının beklediği bir haberdi. Bununla beraber Turkcell’in web sitesinde böyle bir habere ait en ufak bir içeriğe rastlayamadım.

Bugün Türkiye’de bir iPhone ile gayrı-meşru yöntemlerle GSM şebekesini kullanmak mümkün. Yalnız, buna başından beri engel olmak için cihazın üzerinde standart olarak gelen ‘firmware’in yeni versiyonlarında bu “kırılabilme” işlemi giderek daha da zorlaştırılmıştı.

Turkcell’in Apple ile anlaşması sonucu iPhone resmi ve meşru olarak Türkiye’ye geliyor(muş)! yazısına devam et

Turkcell Faturalı Hatlardaki Birikimleriniz Çöpe Gitmesin

Turkcell
Yıllardır Türkcell ‘in faturalı hat müşterisi iseniz, hattınıza ait birikmiş “bonus” görüşme (bedava dakikalar) hakkınız olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek birikmiş ücretsiz görüşme hakkınızı hattınıza yükletebilirsiniz:

“Turkcell faturalı hat sahipleri, cep telefonunun ekranına *188*1# yazıp arama yaptıklarında biriken süreler SMS mesaj olarak geliyor. Ondan sonra *177*2# yazıp tekrar aradıklarında da birikmiş dakikaların yuklendiği mesajı geliyor…”

E-posta zincirlerinden birindeki bir rivayete göre, bunun en son deneyen vatandaşın hattına 96 dakikalık konuşma süresi yüklenmiş.

Bu işlemi siz talep etmedikçe, yüklemenin yapılmadığı ve bu süreleri kullanmadığınızda iptal edildikleri söyleniyor… Hakkınızı kaybetmeyin.

Kontörlü (hazır kart) hat kullananlarda ise durum ne bilmiyorum…