Etiket arşivi: trafik

İş Bankası müşterisine OGS indirimi

OGS’li Yol ŞeritleriTürkiye İş Bankası, müşterilerine Otomatik Geçiş Cihazı (OGS) hizmeti vermeye başladı. OGS hizmetinden faydalanacak olan İş Bankası müşterilerine köprü ve gişe geçişlerinde yüzde 20 indirim yapılacak.

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, İş Bankası’nın otoyol ve boğaz köprüleri gişelerinden nakit kullanmadan ve indirimli geçişini sağlayan Kartlı Geçiş Sistemi’den (KGS) sonra OGS hizmeti de vermeye başladığı belirtildi. Açıklamada, İş Bankası müşterilerinin OGS cihazlarını tüm İş Bankası Şubelerinden ve İnternet Şubesi’nden alabileceği kaydedildi.

İş Bankası müşterisine OGS indirimi yazısına devam et

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS)

OGSKullanımı günden güne artan ve yaygınlaşan Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) hakkında bilgiler, sıkça sorulan sorular ve cevapları şimdi de GO-Blog’da.

Otoyol ve köprü geçişlerinde tasarruf sağlayan OGS sistemi, bazı marka otomobillerde çalışmıyor. Atermik camlar OGS’den gelen ışığı yansıtıyor. Araç kaçak geçiş yapmış gözüküyor.

Otomobillerin ön camlarındaki ışığı kırmaya yarayan atermik camlar, OGS’den gelen ışığı yansıtıp saptırdığı için, araç kaçak geçiş yapmış gibi görünüyor. Bu yüzden, OGS cihazını her araçta farklı yere takmak gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda işletilen ve Boğaz Köprüleri ile otoyollarda uygulanan Otomatik Geçiş Sistemi (OGS), otoyol ve köprü geçişlerinde hem zaman tasarrufu sağlıyor, hem de normal geçişe göre yüzde 20 daha ucuz olması nedeniyle ekonomik.

Sadece İstanbul’daki iki köprüden, günde 80 bin OGS’li araç geçiyor. Tek bir OGS sistemi, 6 adet insanlı gişenin yaptığı işi tek başına yapabiliyor. Ancak OGS sistemi bütün kolaylığına ve avantajlarına rağmen, bazı otomobil markalarında sorun yaratıyor ve çalışmıyor.

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) yazısına devam et