Etiket arşivi: sigara

İbrahim Saraçoğlu’ndan Sigarayı Bırakmak ve Hafızayı Geliştirmek için Bitkisel Kürler

Sigarayı bırakmak
Prof. Dr. İbrahim SaraçoğluTelevizyonda Sıradışı programına katılan Prof. Dr. İbrahim Saraçoglu, hafızasını güçlendirmek isteyenler için önerdiği havuç kürünün, sigara içenler tarafında kullanıldığında bir işe yaramayacağı bilgisi üzerine, sigarayı bırakmak isteyenler için karabaş otu bitkisinden hazırlanan bitkisel kürün hazırlanışını ve kullanım şeklini anlatıyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sigarayı Bıraktıran Tavsiye

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, sigarayı bırakmak isteyip türlü yöntemler deneyen tiryakilere Türkiye’de yetişen bir bitkinin çayını tavsiye etti.

Seda Sayan’ın Kanal D’deki televizyon programına katılan Saraçoğlu, Türkiye’de yetişen binlerce bitki türünün mucizevi faydalarını anlattı.

Saraçoğlu, özellikle sigarayı bırakmak isteyip, bir çok yöntem denemesine rağmen bırakamayanlar için karabaş otunu önerdi.

İşte o formül:

‘Bir tatlı kaşığı karabaş otunu bir bardak dolusu kadar su içinde 3 dakika boyunca hafif ateşte kaynatıp için. Bu bitki çayını gün aşırı içmelisiniz.’

Aktarlarda da bulunabilen ve Türkiye’de yetişen karabaşotunun dünyanın hiçbir yerinde aynısının bulunmadığını sözlerine ekleyen İbrahim Saraçoğlu, çay yapmaya vakti olmayanlar, ya da seyahata çıkanlar  için şunu tavsiye etti: ‘Karabaşotunun saplarından 5-6 tane yanınızda bulundurabilir ve sitediğiniz zaman bunları çiğneyebilirsiniz. Yutmanızın da herhangi bir sakıncası yok.’

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sigarayı Bıraktıran Tavsiye yazısına devam et

Yürürken ve de İftarda Sigara Daha Zararlı

Sigaranın kötü etkileri Yürürken Sigara Daha Zararlı
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Bilgin, hareket halindeyken içilen sigaranın daha çok yan etkisi olduğunu söyledi. Bilgin, yürürken, koşarken, yük taşırken daha çok efor sarfedıldıgını kaydetti. Bu sırada nefes alıp vermenin hem sıklaştığını hem derınlestıgını ifade eden Bilgin, şunları da ekledi: “Hareket halinde sigaranın dumanı derinlere giderek daha fazla yan etki yapar. Ayrıca acık havada içilen sigara ile kapalı ortamda içilen sigaranın yan etkisi de farklıdır. Kapalı yerlerde ortama verilen sigara dumanı tekrar solunur”.

Yürürken ve de İftarda Sigara Daha Zararlı yazısına devam et