Etiket arşivi: kredi kartı aidatları

Kredi kartı üyelik ücretinden kurtulmanın yolu

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Üstün Bol, bankaların tek yanlı ve haksız olarak belirleyip tahsil ettikleri kredi kartı üyelik ya da kullanım ücretlerinin iadesi için yapılması gerekenleri anlattı.

Kredi kartlarıTüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Üstün Bol, bankaların tek taraflı ve haksız olarak tespit ve tahsil ettikleri kredi kartı üyelik veya kullanım ücretini hakem heyeti kararlarıyla iade etmek zorunda kalacaklarını bildirdi.

Üstün Bol yaptığı açıklamada, bir süredir bankaların “kredi kartı üyelik ücreti” veya “kredi kartı kullanım ücreti” adı altında müşterilerinden fahiş rakamlar tahsil edildiğine yönelik değerlendirmelerin kamuoyuna yansıdığını hatırlattı.

Tüketici Hakları Mevzuatı (2007 Baskısı) kitabını sipariş et

[flashvideo filename=/wp-content/flvids/kredi_karti_adiatlari.flv /]

Kredi kartı üyelik ücretinden kurtulmanın yolu yazısına devam et

Kredi kartı aidatlarını nasıl geri alırsınız?

NEVŞEHİR’de 450 tüketicinin, bankalar tarafından ‘kart aidatı’ adı altında kesilen parasını geri aldığı bildirildi.

Credit cardsTürk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, bankaların tüketicilerden ‘Kredi Kartı Aidatı’ olarak 5 ile 45 YTL arasında ücret aldığını ve bu durumdaki tüketicilerin ilgili Tüketici Hakem heyetlerine dilekçe ile başvurduğunu söyledi. Şube Başkanı Uğur şunları kaydetti:

“Nevşehir Tüketici Hakem Heyeti, kredi kartı aidatı ile ilgili bütün başvuruları tüketici lehine karara bağladı. Bunun üzerine bankalar, Tüketici mahkemelerinde dava açmaya başladı.

Tüketici Hakları Mevzuatı (2007 Baskısı) kitabını sipariş et

Kredi kartı aidatlarını nasıl geri alırsınız? yazısına devam et