Etiket arşivi: elma sirkesi

Su ve Elma Sirkesi ile Vücudun İçten Temizlenmesi

Elma sirkesiVücudun içten temizlenmesi, genel sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. Ercüment Evrim adında bir vatandaş, yaşadığı bir tecrübenin neticesinde öğrendiği bilgileri paylaşmak isteyerek kendi arkadaş / tanıdık çevresine göndererek bir e-posta zinciri başlatmış. Faydalı olduğunu düşündüğüm bu bilgileri onun ağzından buraya aktardım:

2-3 yıl önce, gözlerimin etrafı siyahlaşmış, vücudumda halsizlik ve şiddetli ağrılar başlamıştı. Amerikan hastanesinde birçok incelemeler yapıldı, ancak hiç bir şey bulunamadı. Daha sonra gittiğim Çinli bir reflexoloji uzmanı doktor, ayaklarımın tabanlarını yokladıktan sonra, hiç su içmediğimi ve başta karaciğerim olmak üzere vücudumun bütünüyle kirlenmiş olduğunu söyleyerek, eğer su içmeye başlamazsam takriben üç yıl içerisinde öleceğimi söyledi. (ben gerçekten o tarihe kadar genellikle su içmiyor, günde 20-30 bardak çay ve kahve içiyordum. (Çin’de reflexoloji üniversitesinden mezun doktorun ismi reflexologist P.G. Wong’dur (tel no: 0060-3-21622866/Malezya).

Sonuçta Çinli doktor bana her sabah uyandığımda; aç karnına bir büyük bardak ılık suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak içmemi önerdi. Elma sirkesi vücuttaki kirleri/ birikintileri eritiyor, su ise atıyormuş, elma sirkesinin PH (asit değeri) vücudun PH değeri ile aynı olduğundan kirleri eritirken, vücudun hücrelerine zarar vermiyormuş.
Ayrıca günde en az 1.5 litre su içmek çok önemliymiş, vücudun zehirlerinin ve ihtiyaç duymadığı fazla/birikmiş maddelerinin atılmasını sağlıyormuş. Elma, ayrıca vitamin-mineral deposuymuş.

Su ve Elma Sirkesi ile Vücudun İçten Temizlenmesi yazısına devam et